Şişli'de yaşlı Ermeni çifte domuz bağı

Şişli'de girdikleri evde yaşlı Ermeni karı-kocayı 'domuz bağı' şeklinde bağlayan 3 kişi, çelik kasadaki değerli eşyaları alıp kayıplara karıştı

Şişli'de yaşlı Ermeni çifte domuz bağı

Şişli'de girdikleri evde yaşlı Ermeni karı-kocayı domuz bağıyla bağlayan 3 kişi, çelik kasadaki değerli eşyaları alarak kaçtı.

Olay öğlen saatlerinde temizliğe gelen görevlinin binanın sokak kapısını açtıramaması ile ortaya çıktı.

Binanın üçüncü katındaki daireye, polis gözetiminde itfaiye merdiveni ile giren bir akrabası, Hagop Yakup Demirci ile Seta Ayda Demirci'yi domuz bağı ile bağlanmış, ağızları koli bandı ile bantlanmış halde buldu.

Hayatta olduğu belirlenen 79 yaşındaki kadın kurtarılarak hastaneye kaldırıldı; ancak, 85 yaşındaki adamın boğularak hayatını kaybettiği anlaşıldı.

Yaşlı Ermeni çiftin daha önce de tehditler aldığı ama önlemin alınmadığı kaydedildi.

Olay eve gelen temizlikçinin çifte ulaşamaması üzerine ortaya çıktı. İddiaya göre Hagop Yakup Demirci ile eşi Seta Ayda Demirci'nin yaşadığı Şişli Harbiye Cumhuriyet Caddesi'ndeki evlerine saat 14.00 sıralarında gelen temizlik görevlisi, çoğu dairesi işyeri olan binanın dış kapısını açmaları için çifti aradı; fakat ulaşamadı.

YEĞENLERİNİ ARADI

Bunun üzerine temizlikçi durumu yakında oturan yaşlı karı-kocanın yeğenlerine bildirdi. 

Teyze ve eniştelerini defalarca arayan ve telefonlara cevap alamayan yeğenleri, polis ve itfaiyeden yardım istedi.

Polis gözetiminde itfaiye merdiveni ile üçüncü kattaki daireye pencereden giren bir akrabası yaşlı karı-kocayı domuz bağı ile bağlanmış halde buldu.

HASTANEYE KALDIRILDI

İtfaiye ekibi, kadının hayatta olduğunu fark etti ve bağını çözdü.

Bölgeye sevk edilen sağlık ekipleri adamın hayatını kaybettiğini belirlerken, yüzünde morluk ve yaralar bulunan Seta Ayda Demirci ambulansa alınarak hastaneye kaldırdı.

POLİS İNCELEME YAPTI

Olay yerine gelen Cinayet Büro Amirliği ile Olay Yeri İnceleme ekipleri uzun süre evde inceleme yaptı. Hagop Yakup Demirci'nin cenazesi, İstanbul Cumhuriyet Savcısı'nın yaptığı keşiften sonra otopsi yapılmak üzere İstanbul Adli Tıp Kurumu'na kaldırılacak.

Çevredeki güvenlik kameralarını incelemeye alan polis, saldırganların izlerine ulaşmak için çalışma başlattı.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2016, 20:06

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
dimitri
dimitri - 4 yıl Önce

sislide bile insanlarimizin emniyeti sifir... yaziklar olsun

SIRADAKİ HABER