Sırrı Süreyya ve Demirtaş'ın Kandil Hatıraları

BDP heyetinin Kandil fotoğrafları yayınlandı…

Sırrı Süreyya ve Demirtaş'ın Kandil Hatıraları

Abdullah Öcalan’ın mektubunu Kandil’e ulaştıran BDP heyeti ile KCK’li yetkililer arasındaki görüşmeyi ANF muhabirleri görüntüledi.

Görüntülerde heyetle görüşen yetkililer arasında KCK Yürütme Konseyi Başkanı Murat Karayılan, KCK Yürütme Konseyi Üyeleri Cemil Bayık, Duran Kalkan, Ronahi Serhat, Sabri Ok, Sülbüs Peri ile HPG Anakarargah Komutanı Nurettin Sofi, YJA Star Anakarargah Komutanı Delal Amed ile HPG Askeri Konsey Üyeleri Bahoz Erdal ve Rengin Botan yer alıyor.

Abdullah Öcalan, 3 Nisan günü kendisiyle görüşen, Selahattin Demirtaş, Sırrı Süreyya Önder ile Pervin Buldan’dan oluşan BDP heyetine, Kandil'e iletilmek üzere mektup göndereceğini belirtmiş, mektup 5 Nisan gün heyete ulaşmıştı.

Aynı gün yola çıkan BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş ve BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, mektubu Kandil’e ulaştırmış, dün yeniden Kandil’e giderek mektubun cevabını KCK’li yetkililerden teslim almıştı.

Fotoğraftakiler:

Ayaktakiler, soldan sağa: Ronahi Serhat, Sabri Ok, Nurettin Sofi, Selahattin Demirtaş, Cemil Bayık, Murat Karayılan, Sırrı Süreyya Önder, Duran Kalkan.

Altta soldan sağa; Delal Amed, Rengin Botan, Sülbüs Peri, Bahoz Erdal

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2013, 12:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ismet gurbuz
Ismet gurbuz - 5 yıl Önce

Ben butun sehid olmus kahraman halkimi seviyorum sabirsizliklan o sehidlerin yanina gitmeyi bekliyorum onlar hepsi allahin cenetindeler onlar daha da mutlu olsunlar insallah onlari cok seviyoruz onlarin ozgurluk mucadelesini sordurecegimizi bir kere daha soz verir ve gerilla kardeslerimede burdan bin selam gunderyor onlari canimdan daha cok seviyorum her biji kurdu kurdistan