Silvan’da 4 köyde sokağa çıkma yasağı

Diyarbakır Valiliği'nden Silvan İlçesi'nin kırsal kesimindeki 4 mahallesindeki sokağa çıkma yasağı ilan etti

Silvan’da 4 köyde sokağa çıkma yasağı

Diyarbakır’ın Silvan ilçesine bağlı Ergeçidi, Üçdireki Erkenciler ve Dolapdere köylerinde operasyon yapılacağı gerekçesiyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamada Silvan’ın köylerinde ilan edilen yasağa ilişkin şöyle dendi:

Silvan ilçesinde dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, BTÖ mensuplarını etkisiz hale getirmek maksadıyla, Silvan ilçesi kırsalında (Ergeçidi mah., Üçdirek mah., Erkenciler mah., Dolapdere mahalleleri) arasında kalan bölgede, operasyon düzenlenecektir.

Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğini sağlamak maksadıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince, belirtilen bölgelerde  ( Silvan İlçesine bağlı olan; Ergeçidi mah., Üçdirek mah., Erkenciler mah., Dolapdere mahalleleri) sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla 14 Nisan 2016 Perşembe günü saat:18.30’ dan geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar bu bölgelere giriş çıkışlar ile sokağa çıkma yasaklanmıştır.

Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenlikleri yönünden önem arz etmekte olup, yasağın bitim süresi ayrıca duyurulacaktır.

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2016, 19:58
YORUM EKLE