Silopi'deki saldırı sonrası polisler rastgele etrafı taradı: Bir genç yaralandı

Sabah saatlerinde zırhlı araca yönelik saldırıda 4 özel harekat polisi yaşamını yitirmişti

Silopi'deki saldırı sonrası polisler rastgele etrafı taradı: Bir genç yaralandı

Şırnak'ın Silopi ilçesinde içerisinde özel hareket timlerinin bulunduğu zırhlı bir aracın Zap Mahallesi Başak Caddesi'nde geçişi sırasında meydana gelen patlamada 4 polis hayatını kaybederken, patlama sonrasında polisin çevredeki evleri rastgele taradığı bildirildi.

DİHA'daki habere göre, patlamanın ardından olay yerine çok sayıda özel harekat polisi sevk edildi. Gelen polisler çevredeki evleri rast gele taradı. Silopi Belediyesi önünden geçen zırhlı bir polis aracından ise belediye binasına doğru ateş açıldı.

BİR GENÇ YARALANDI

Polislerin etrafa rast gele ateş açması sonucu Temer Şeflek (17) isimli genç  kurşunların hedefi oldu ve yaralandı. Yaralanan genç, polislerin mahalleyi ablukaya almasından kaynaklı uzun süre hastaneye kaldırılamadı.

HDP'Lİ VEKİLLER ARAYA GİRDİ,YARALI GENÇ HASTANEYE KALDIRILDI

Yaşanan gerginlik nedeniyle günlerdir ilçede bulunan HDP'li vekillerin devreye girmesi ile yaralı genç mahalleden çıkarılarak Cizre Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

SİLOPİ GÜNLERDİR DURULMUYOR

İlçede geçtiğimiz günlerde yaşanan polis saldırısında da 3 kişi yaşamını yitirmiş, 15 kişi de yaralanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2015, 12:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
muhammed
muhammed - 3 yıl Önce

dı here yalancı ejı kurdum silopiliyim daha gecenlerde oradaydım o ydgh gencliğimi ne basımıza bela olmus pkkden daha cok zarar veriyor bu halka neymiş polis taramıs kardesim vAllahi bu ydgh bıtmeden bir daha oy moy kullanmaycam kimseyede vermeycem pkknin yapmadıklarını yapıyor su ydgh kendılerını bısıy sanıyorlar

doğulu
doğulu - 3 yıl Önce

Yeter huzurumuzu bozduğunuz. Hem kendi hayatınızı hem bizim hayatımız mahvediyosunuz. Batıda sizin yüzünden haklıyken haksız duruma düşüyoruz