Silopi'de 'polis terörü': Makatına silah sokup, bayıltana kadar dövdüler!

Polisin bir sivili gözaltına alıp akıl almaz işkenceler yaptığı, öldüğünü zannedip bıraktığı iddia ediliyor

Silopi'de 'polis terörü': Makatına silah sokup, bayıltana kadar dövdüler!

Şırnak'ın Silopi ilçesinde sabah saatlerinde Zap Mahallesi'ni ablukaya alan polis, halkı taradı. Polisin silahlı saldırısında ilk belirlemelere göre, 3 kişi yaşamını yitirdi, çok sayıda kişi de yaralandı. Gözaltına alındıktan sonra işkence yapılan, öldü zennedilip polisin bıraktığı ve halkın hastaneye getirdiği bir yaralının durumu ise ilçedeki polis şiddetini gözler önüne seriyor.

Şırnak Barosu ve İnsan Hakları Derneği (İHD) yetkililerinden aldığımız bilgiye göre, işine giderken polisin evinin önünde vurduğu sağlık öğrencisi akrabasını hastaneye getirmek isteyen bir kişi, gözaltına alındı. Gözaltında akıl almaz işkencelere maruz kalan kişinin makatına silah sokulduğu, dişlerinin tabancayla kırıldığı ve bayılana kadar dövüldüğünü aktaran yetkililer, yaralının polisler tarafından öldü sanılarak bırakıldığını aktardı.

Diğer taraftan avukat Ramazan Demir de olaya ilişkin olarak Twitter hesabı üzerinden, "Polis makatına silah sokmuş, dipçikle kafasına vurarak bayıltmış, öldü sanıp bırakmış, halk hastaneye kaldırmış. Tek suçu polisin hastaneye işe gelirken evinin önünde vurduğu 15 yaşındaki üniformalı sağlık öğrencisi akrabasını hastaneye getirmek," bilgisini paylaştı.

GÖZALTINDAKİLERİN AKIBETLERİ BİLİNMİYOR

Baro yetkilileri ayrıca gözaltında 8 ya da 9 kişinin olduğunu ve polis şiddetinden dolayı dışarı çıkamadıklarını belirterek, bu nedenle de gözaltındakilerin akıbetlerini öğrenemediklerini de aktardı.

Olayla ilgili avukat Demir ile Silopi'de bulunanların paylaştığı mesajlar da şöyle:

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2015, 16:09

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
babaaaj
babaaaj - 5 yıl Önce

Şerefsizlik bu Allaha havale ediyoruz onlari

brindar21
brindar21 - 5 yıl Önce

Dünyanın en alçak zihniyetine sahip şerefsiz insanı bunu yapar

tc
tc @brindar21 - 5 yıl Önce

bencede bir etek veren olmamış mı ki acep kendisine :) sizi gidi enikler sizi :) nasılda işinize geline viyaklıyonuz...bebeğe kurşun sıkarken , öğretnemi askeri öldürürken siz özgürlükçü,şimdi bunu görünce insancılmı oldunuz ? s-i-k-t-i-r-i-n ordan sizi ermeni tohumları :)

magato
magato - 5 yıl Önce

geberin amk dağ maymunları bunu siz istediniz soysuz ibneler

OĞLANSIN
OĞLANSIN @magato - 5 yıl Önce

sana kesi̇n değmi̇ş ama nasil değmi̇şse belli̇ valla

magato
magato - 5 yıl Önce

geberin amk dağ maymunları bunu siz istediniz soysuz ibneler

Özgür
Özgür - 5 yıl Önce

Aynen biZde inandık yok 3 kişi ölmüşmüş. Yok makarına silah sokmuşlar öldü zannedip bırakmışlar. Tabi ya mutlaka Öyledir bu haberlere inananların vay haline yazık

güldar can
güldar can - 5 yıl Önce

Yeter artık!!! ALLAH'ım bu canilerin cezaların ver........

demokrat
demokrat - 5 yıl Önce

Erken secim istiyoruz ak partiye son ......

bawer
bawer - 5 yıl Önce

Allah böle şerefsiz leri bişey yapımıyor geberdim lerin dede şehit derler bu itlerin kaanı bozulmuş Allah belanızı versin nerde islamlık nerde müstümanlık allayınızda bi insan yok tühhhhhh


SIRADAKİ HABER