Silopi'de polis mahalleyi taradı: 2 ölü, çok sayıda yaralı var!

Polisin 6 evi de ateşe verdiği bildirildi

Silopi'de polis mahalleyi taradı: 2 ölü, çok sayıda yaralı var!

Silopi'de sabah saatlerinde Zap Mahallesi'ni ablukaya alan polis, halkı taradı. Polisin silahlı saldırısında ilk belirlemelere göre, 2 kişi yaşamını yitirdi, 8 kişi de yaralandı. Polisin 6 evi de ateşe verdiği bildirildi.

Şırnak'ın Silopi ilçesine bağlı Zap Mahallesi'nin sabah saat 04.00 sularında polisler tarafından ablukaya alındı. Dicle Haber Ajansı’nın (DİHA) haberine göre, yurttaşların gözaltı ve polis baskınlarını engellemek amacıyla kazdığı hendeklerden dolayı mahalleye giremeyen polis, mahalleyi taradı. İlk belirlemelere göre, polisin açtığı ateş sonucu Hamdin Ulaş (58) ve ismi öğrenilemeyen bir genç yaşamını yitirdi, 8 kişi de yaralandı. Polisin 6 evi de ateşe verdiği bildirilirken, bir evin tamamen yandığı belirtildi.

Ayrıca mahallenin dış taraflarında bulunan bir trafoda da patlama meydana geldi. Patlamanın etkisiyle yangın çıktığı ancak herhangi can kaybının yaşanıp yaşanmadığı konusunda bilgi edinilemedi. 

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2015, 10:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
AMED
AMED - 3 yıl Önce

bende kürt oğlu kürdüm zap mahalesi̇nde yaşiyorum ama türki̇ye poli̇si̇ yapmadiği olayi pkk nin yaptini ni̇ye yazmiyorsunuz yazi̇ktir günahitir

serhat
serhat - 3 yıl Önce

pkk yapıyor suçu başkalrına atıyorsunuz.yazık çok yazık kendinizden utanın

metin
metin - 3 yıl Önce

yavvv arkadaş bu nasıl bir sitedir ki sözcü gibi hürriyet gibi sabah gibi faşist kaynıyor. bu itliler nerden çıktı. len faşistlere bak ya her taşın altından çıkıyor it oğlu itler.

MESUT TURAN
MESUT TURAN - 3 yıl Önce

si̇z ne adamsiniz komiksiniz sadece si̇z maşalikdan başka bi̇r halta yaramazsiniz

faşistlik...
faşistlik... - 3 yıl Önce

faşist diye ağzınızda sakız gibi çiğniyor sonra kızdığınızda istediğine fırlatıyorsunuz, ya akıllı bi adam cıkıpta bu faşist dedikleri kelimenin ne olduğuna bakmıyor mu anlamını bilenler neden abd ingiltere fransa gibi faşist ülkelerle iş birliği içinde herkes mi salak anlamıyor kendinizedemi yalan söylüyorsunuz yoksa kendinizimi kandırıyorsunuz faşistliğe karşı isen faşist ülkelere bağlı olan tüm kollarını kopar demekten acizmisin türkiye faşist ise peşmerge, pyd, veya pkk nın onlarla bağlantısını görmüyormusunuz amaç milliyetçilik ise sizde türkiyeyi kınadığınız şeyleri yaptığınız farkına varın varın ki başkalarının piyonu olmaktan kurtulun...