Silahla vurulan Şişli Belediye Başkan yardımcısı öldü

Şişli Belediyesi İmar ve Şehircilikten Sorumlu Başkan Yardımcısı Cemil Candaş hayatını kaybetti

Silahla vurulan Şişli Belediye Başkan yardımcısı öldü

Makamında dün silahlı saldırıya uğrayan ve ağır yaralanan Şişli Belediyesi İmar ve Şehircilikten Sorumlu Başkan Yardımcısı Cemil Candaş bugün akşam saatlerinde tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Ne oldu?

Canda, dün belediye binasında saat 15.30 sularında uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılmıştı.

Candaş, beyin sapına isabet eden kurşun nedeniyle hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Saldırgan Şişli Belediyesi güvenlik görevlileri ve personeli tarafından etkisiz hale getirildikten sonra, emniyet güçleri tarafından gözaltına alındı.

Şişli Belediyesi yaptığı açıklamada şöyle dendi:

“7 ay önce göreve gelen Cemil Candaş, eskiden beri Şişli’yi imarda rant yuvası olarak gören ve bundan sonra da böyle devam edeceğini sananlara göz açtırmamıştır. Onurlu duruşu ve dürüst kişiliği ile herkese örnek olan Cemil Candaş, daha önce de iki kez silahla tehdit edilmiş ve konuyla ilgili olarak savcılığa suç duyurusu yaparak koruma talebinde bulunmuştur. Ne yazık ki, olayın olduğu güne kadar kendisine koruma tahsis edilmemiş olup, menfur saldırıdan sadece 2 gün önce tekrar savcılığa giderek, olayın ciddiyetini bir kez daha aktarmıştır. Başkan yardımcımız Cemil Candaş’ı katleden ve temiz bir Şişli istemeyenlerin, bu hain saldırısını şiddetle kınıyoruz.”
 

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2016, 21:45
YORUM EKLE