Siirt’te DBP, İHD ve MEYA-DER’e polis baskını

Polis baskınında 8 kişi gözaltına alındı

Siirt’te DBP, İHD ve MEYA-DER’e polis baskını

Siirt’te DBP, İHD ve MEYA-DER gibi kurum binaları ile siyasi parti ve kurum yöneticilerinin evlerine polis ekipleri tarafından baskınlar yapıldı. Yapılan baskınlarda çok sayıda kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

Siirt Demokratik Bölgeler Partisi (DBP), İnsan Hakları Derneği (İHD) ve Mezopotamya Yakınlarını Kaybeden Ailelerle Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği (MEYA-DER) gibi kurum binaları ile siyasi parti ve kurum yöneticilerinin evlerine polis ekipleri tarafından baskınlar yapıldı.

Dicle Haber Ajansı’nın (DİHA) haberine göre, sabah 05.00 sıralarında yapılan baskınlarda çok sayıda kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

Baskınlarda şu ana kadar İHD Siirt Şube Başkanı Zana Aksu, İHD yöneticisi Azat Taş, DBP Siirt İl Örgütü yöneticileri Selman Erdemci ve Refik Kaçar, Halkların Demokratik Partisi (HDP) çalışanları Mesut Danış ve Serhat Aksum, BDP Merkez İlçe Yöneticisi Kadriye Cengiz ile Ekrem Tatlı olmak üzere 8 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

Baskın yapılan kurum binalarındaki ve evlerdeki aramalar devam ederken, içeriye kimsenin girmesine de izin verilmiyor.

Baskın haberini alıp, kurumların bulunduğu binanın önüne gelen HDP Siirt Milletvekili Hatice Seviptekin, milletvekili olarak arama ve gözaltı kararını görmek istediğini söylediği polislerden olumsuz yanıt aldığını ve kendisine dahi herhangi bir belge gönderilmediğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2015, 09:55
YORUM EKLE