Sevag'a adalet için toplanacaklar

Ermeni asker 'kazara' hayatını kaybetmişti...

Sevag'a adalet için toplanacaklar

Ermenisi asker Sevag Şahin Balıkçı'ya adalet için yarın saat 12.30'da Galatasaray Meydanı'nda toplanılacak.

Nor Zartonk, 'Sevag Seni Unutturmayacağız' başlıklı duyurusunda, Ermeni Soykırımı'nın 96. yıl dönümü olan 24 Nisan 2011’de, zorunlu askerliğini yaptığı sırada silah arkadaşı Kıvanç Ağaoğlu’nun silahından çıkan kurşunla “kazara” öldürüldüğü söylenen Balıkçı'nın katilinin ilk duruşmasında serbest bırakıldığını belirtirken, şu açıklamayı yaptı:

"Suçunun ne olduğunu dahi bilmeyen basın emekçileri, öğrenciler, Kürt siyasetçiler, devrimciler ve akademisyenler; sırf düşündükleri, sorguladıkları ve eleştirdikleri için tutsak edilirken, Sevag Şahin Balıkçı’nın katil zanlısı daha ilk duruşmada serbest bırakıldı!"

3 KASIM'DA GALATASARAY MEYDANI'NDA

"Ülkede ırkçılık ve şovenizm, devlet yetkilileri tarafından, farklı etnik gruplara karşı her daim tetikleniyor," denilen açıklamada, "Rakel Dink'in de söylediği gibi bir bebekten katil yaratan karanlığı sorgulamadan hiçbir şey yapılamaz. Tüm dostlarımızı 3 Kasım saat 12.30'da, Cumartesi Anneleri eyleminden sonra, bu karanlığı sorgulama, ırkçılardan hesap sormak ve Balıkçı Ailesi ile dayanışmak için Galatasaray Meydanı'na çağırıyoruz," denildi. (Demokrat Haber/BA)

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2012, 11:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER