Sendikalar bugün 'barış'ın sesini bir kez daha yükseltecek

KESK, DİSK ve TMMOB “Savaşa karşı barış” sloganıyla, bir günlük iş bırakma eylemi yapıyor

Sendikalar bugün 'barış'ın sesini bir kez daha yükseltecek
Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) ve Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), sokağa çıkma yasakları ve ablukaya karşı bugün bir günlük iş bırakma eylemi yapacak.

İş bırakma eylemine ilişkin dün DİSK Genel Merkezi’nde basın toplantısına DİSK Genel Başkanı Kani Beko, TMMOB Başkanı Mehmet Soğancı, KESK Eşbaşkanı Lami Özgen katılmıştı.

'ÜRETİMDEN GELEN GÜCÜMÜZÜ KULLANACAĞIZ'

Toplantıda ortak basın metnini DİSK Genel Başkanı Kani Beko okumuş ve şunları söylemişti:

“Savaş halini andıran askeri yığınaklar, okulların, hastanelerin ve devlet dairelerinin karargâhlara dönüştürülerek çatışmaların bütün bölgeye yayılmasıyla birlikte ilçeler, şehirler abluka altına alınıp boşaltılmakta, yüzlerce insan evlerinden alınarak kapalı spor salonlarına hapsedilmekte, çocuklar ve kadınlar hedef alınarak katledilmektedir.

“Ülkemizi uçuruma sürükleyen bu gelişmelere seyirci kalmayacak, siyasi iktidarın uyarılması için demokratik tepkilerimizi kapsayan üretimden gelen gücümüzü kullanarak hizmet üretmeyeceğiz”.

Aynı gün, öğlen saatlerinde yerel örgütlerin belirleyeceği merkezi yerlerde kitlesel basın açıklamaları ile alanlarda olacaklarını da aktaran Beko, bütün emek ve demokrasi güçlerini, savaşa karşı kardeşliği ve barışı inşa etmek için alanlarda yan yana olmaya çağırmıştı. (İMC TV)

(Fotoğraf: Arşiv)
Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2015, 10:02
YORUM EKLE