Selçuk Özdağ: HTS kayıtları incelendiğinde bu kişilerin organize bir suç örgütü olduğu ortaya çıkar

Özdağ, kendisine saldıran kişilerin organize bir suç örgütüne bağlı olduklarını savundu

Selçuk Özdağ: HTS kayıtları incelendiğinde bu kişilerin organize bir suç örgütü olduğu ortaya çıkar

Evinin önünde silahlı ve sopalı saldırıya uğrayan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, saldırganlara ilişkin açıklamada bulundu.

"HTS kayıtları incelendiğinde bu kişilerin organize bir suç örgütü olduğu ortaya çıkar" değerlendirmesinde bulunan Özdağ, "Araştırıldığında Murat AğırelSebahattin Önkibar, Ahmet Takan ve Yavuz Selim Demirağ saldırıları arasında bir bağ olduğu anlaşılır" dedi.

"İKİ KİŞİ GÖZALTINDAYKEN FOTOĞRAFLA TEŞHİSİ KABUL ETMEYECEĞİMİ SÖYLEDİM"

T24'e konuşan Özdağ, "Gözaltına alınan iki kişiyi şoförüm tespit etti. Fotoğraf göstermek istediler. Bunun üzerine Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ü aradım. İki kişi gözaltındayken fotoğrafla teşhisi kabul etmeyeceğimi söyledim. Aksi takdirde kamuoyuna duyuracağımı belirttim. Bunun üzerine şoförüm tekrar çağrıldı ve kişileri tespit etti. Ben de bugün gittim. Bir kişiyi fotoğrafla teşhis ettim." ifadesini kullandı.

"BAZI MHP TEŞKİLATLARINDAN SALDIRIYI ÖVEN AÇIKLAMALAR YAPILDI, BU UTANÇ VERİCİ"

Özdağ, saldırı sonrası MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve MHP kanadından kimsenin aramadığını söyledi.

Özdağ, "Bazı MHP teşkilatlarından saldırıyı öven açıklamalar yapıldı. Sonra sildiler. Bu utanç verici. HTS kayıtları incelendiğinde bu kişilerin organize bir suç örgütü olduğu ortaya çıkar. Araştırıldığında Murat Ağırel,  Sebahattin Önkibar, Ahmet Takan ve Yavuz Selim Demirağ saldırıları arasında bir bağ olduğu anlaşılır" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER