Selahattin Demirtaş'tan yeni öykü kitabı: Devran

Demirtaş'ın ikinci öykü kitabı 'Devran' 12 Nisan'da kitapçılarda

Selahattin Demirtaş'tan yeni öykü kitabı: Devran

4 Kasım 2016'dan beri Edirne Cezaevi'de bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, ikinci kez daha okurla buluşmaya hazırlanıyor. 

Demirtaş'ın cezaevinde kaleme aldığı 14 öyküden oluşan 'Devran' isimli ikinci öykü kitabı, 12 Nisan'da, İletişim Yayınlanları'ndan çıkacak.

131 sayfadan oluşan kitapta, 'Gün Olur Devran Döner', 'Ardiye', 'Sultan Reşat’ın Torunu', 'Kapkaç', 'Direnmek Güzeldir', 'Baran’ın Beşiği', 'Taş Ocağı', 'AVM', 'Kobay'  'Şeftren', 'Aşk Boğar İnsanı', 'Dedemin Krallığı', 'Yeni Hayat', 'İnsan Kalabilmek' öyküleri yer alıyor.

Demirtaş, kitabını anne ve babasına ithaf etti.

"Şu ana kadar hayatlarının on yedi yılını hapishane, mahkeme kapılarında çocuklarının peşinde geçiren

iki koca yürekli emekçiye:

Anama ve Babama minnetle..."

İletişim Yayınları, Demirtaş’ın kitabından kısa bir bölümü internet sitesinde yayınladı.

Demirtaş'ın ilk kitabı olan 'Seher' 2017 yılında Dipnot Yayınları tarafından yayınlarından çıkmış, 12 dile çevrilmişti.

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2019, 17:12

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
YA SABIR YA SELAMET OĞUL DEMİRTAŞ
YA SABIR YA SELAMET OĞUL DEMİRTAŞ - 11 ay Önce

Bu genç siyasetci adam yarının cumhur başkanı .Eyy demirtaş annen ,banan seninle kesin gurur duyuyor öğünüyor başı dik duruyor ve annen kesin diyordurki dik dur OĞUL EĞİLME başını hep yukarı kaldır sen kürtsün oğul kürt .Kürtler hep onuru ile yaşayan kahramanlardır .Tutsak bile olsan yanında seninle aynı yerde aynı havayı soluyan anan ve baban olarak yanındayız . Diyordur Demirtaş aslında senin bedenini tutsak yaptılar ama GÖRÜŞ ,DÜŞÜNÜŞ VE FİKİRLERİNİ BEYNİNİ ASLA YAPAMADILAR .Ve yapamıyacaklardır . Demirtaş OĞUL güneşin doğdu kırmızı bulutların üstünde kuşlar göreceksin işte o kuşlardan önde gideni REHBER başkan sensin . Bak oğul demirtaş şimdi bahar geldi kuşlar geri geliyor rehper kuş en başta arkasındakilerde YOLDAŞLARI . Baharın müjdesini veriyorlar hür kuşlar geliyorlar sende ve arkandakilerde az kaldı geleceksiniz ve annenin börekleri çöreklerini yiyecek babanın sevgisi ile mutlu olacak çoluğunla çocuğunla eşinle özlem gidereksin az kaldı az YA SABIR YA SELAMET OĞUL DEMİRTAŞ

SIRADAKİ HABER