Sedat Peker’in iddialarındaki Metin Kıratlı kimdir, Fettah Tamince davasıyla ilgisi ne?

Metin Kıratlı’nın eşi avukat Gülçin Kıratlı, Fettah Tamince’nin avukatlığını yapmıştı

Sedat Peker’in iddialarındaki Metin Kıratlı kimdir, Fettah Tamince davasıyla ilgisi ne?

Suç örgütü lideri Sedat Peker, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı ile ilgili iddialarda bulundu.

Peker, “Şimdi sizin Suriye'de ticaret yapmanız için ne yapmanız gerek biliyor musunuz? Metin Kıratlı bey var, cumhurbaşkanlığı idari işler başkanı, Külliye'ye gideceksiniz. Ama böyle bir iki kamyonluk işleri söylemiyorum, büyük, kaçak ham petrol, çay, şeker, alüminyum, bakır, ikinci el araç. Milyarlarca dolarlık para. "Siz oradan onayı aldıktan sonra MT grup var, Murat Sancak, Ramazan Öztürk, tüm hiyerarşi orada. Onların onayı geçtikten sonra, El Nusra'nın iktisat sorumlusu var, Ebu Abdurrahman, Ebu Şeyma ismini de kullanıyor, şu anda da ticaret böyle yapılıyor biliyor musunuz?” iddiasında bulundu.

İDDİALARIN ODAĞINDAKİ METİN KIRATLI KİM?

Metin Kıratlı, 11 Kasım 1969 yılında Ereğli (Konya)’de doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini burada tamamladı. 1986 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1990 yılında mezun oldu. Hâkimlik stajını tamamladıktan sonra sırasıyla Ulaş (Sivas), Çaldıran (Van), Yalvaç (Isparta) ve Manavgat (Antalya) Hâkimlikleri, Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü Tetkik Hâkimliği, Daire Başkanlığı ve Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 30/12/2011 tarihinden itibaren Genel Müdür olarak görev yapmaktadır.

Metin Kıratlı, kendisi gibi hukukçu olan Gülçin Hanım ile evlendi ve iki çocukları oldu.

TAMİNCE DAVASINA KIRATLI BAKTI

Gülçin Kıratlı ismi yabancı değil. Kıratlı soyadını en son Fettah Tamince davasında duymuştuk.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı rüyasında görmesiyle tanınan Fettah Tamince Konya’da 'FETÖ’ye yardım' suçlaması davasında beraat etmişti.

Bu davanın dikkat çeken yanı ise Tamince’yi Avukat Gülçin Kıratlı’nın savunması oldu.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2021, 21:00

YORUM EKLE
YORUMLAR
yeterrrrr
yeterrrrr - 2 ay Önce

KAYNAK :
Metin Kıratlı'nın Eşi arşivleri - Deşifre Haberlerhttps://desifrehaberler.com › tag › metin-kiratlinin-esi
6 Oca 2021 — Metin Kıratlı'nın Eşi. Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin KIRATLI'nın, Yargıtay 1.hukuk dairesine akıl almaz... Deşifre Haberler 06/01/ ...
Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin KIRATLI’nın, Yargıtay 1.hukuk dairesine akıl almaz müdahelesi!
Yargıtay 1.hukuk dairesinin son dönemlerde verdiği kararlar duyanlara ‘yok artık’ dedirtti.
Bilindiği üzere eşi avukat Gülçin Kıratlı üzerinden Yargıtaya özellikle de Yargıtay 1.hukuk dairesine müdahaleleri hukuk camiasında yüksek sesle konuşulmaya başlandı.
Daha önce de “Deniz feneri Davası” ve “Fettah Tamince” dosyaları ile adı sıkça gündeme gelen Kıratlı ve avukat eşinin Yargıtay üzerindeki baskısı, Yargıya müdahelenin ne boyutta olduğunu gözler önüne serdi.
Yerel mahkemelerin vermiş olduğu hukuka uygun kararları akıl almaz bir şekilde bozarak, vatandaşın bedelini dahi ödediği tapuları iptal ettirmeye çalışan ve bu dosyalardan ciddi menfaat sağlayan KIRATLI’nın tapu dairesi olarak bilinen Yargıtay 1.hukuk dairesine sirayeti hukuk çevrelerinde ‘pes artık’ dedirtti.
Tüm dosyaları lehine çevirmesiyle bilinen Metin KIRATLI’nın Tapu-Taşınmaz Tapu Dairesi olarak bilinen Yargıtay 1.hukuk dairesiyle menfaat ilişkisi tüyler ürpertti.
Vatandaşların bedelini ödediği tapuları eşinin taraf olduğu dosyalarda, haksız bir şekilde kazandıran ve vatandaşın anayasal güvence altında bulunan mülkiyet hakkını gasp ettirmesi, özellikle ülkemizdeki hukuk reformunun gündemde olduğu bugünlerde kulislerde sıkça konuşulmaya başladı.
Cumhurbaşkanlığına yakın çevrelerin dahi KIRATLI’nın bu absürt müdahelelerini yadırgayarak, yargıya güvenin zedelendiği yönünde görüş bildirdiği öğrenildi.Tüm aklı selim hukukçuların üzerinde fikir birliği sağladığı yerel mahkeme kararlarını hiçe sayarak dosyalarda KIRATLI’nın eşinin taraf olduğu yönde Yargıtay kararları verilmesi çok konuşulacağına benziyor.
Sayın Cumhurbaşkanının; haksız yargı gasplarının önüne geçilmesini temenni ediyoruz. Açıklamalarından sonra skandallarla gündeme gelen Metin Kıratlı’nın yargı içerisindeki siyasî baskısı ve eşi üzerinden rant sağladığı çok açık bilindiğinden daha fazla insanın hakkını gasp etmesinin önüne geçilmesi umuluyor. Bunun yanı sıra eşinin yargıtayda taraf olduğu açıktan veya gizli müdahil olduğu tüm dosyaların, âkil hukukçu ve tarafsız yargı üyeleri tarafından incelenerek hakkaniyetli kararlar verilip yargı gaspının önüne geçilmesi temenni ediliyor.

Halk
Halk - 2 ay Önce

Gercekten insanin tuyleri diken diken gibi oluyor vay be Neler olmus Neler

Beklenen
Beklenen - 2 ay Önce

Bu kişinin eşi nin müdahil olduğu dava dosyalarının yeniden elden geçmesi gerekli. Savcılar Hakimler tekrar bu dosyalara bakmalı. Insanların geleceği ile oynamak, ocaklarını söndürmek bu ülkede bu kadar basit mi?

KIRATLI DUVARINA ÇARPAN  TC VATANDAŞI
KIRATLI DUVARINA ÇARPAN TC VATANDAŞI - 2 ay Önce

Bunların baktığı dosyalar olduğunda mevcut kararlarin aksine karar cikiyor yeter artık. Hak hukuk adalet kişiye göremi?

ÜLKEMDE hak hukuk adelet
ÜLKEMDE hak hukuk adelet - 2 ay Önce

FAKIR HAKLI. ZENGİN HAKSIZ. ZENGIN IN AVUKATI KIRATLI OLUYOR SONRASINDA HAKLI OLAN FAKIR HAKSIZ , HAKSIZ OLAN ZENGİN HAKLI OLUYOR. ALEDDININ SIHIRLI LAMBASI GIBI MAŞALLAH.

Beklenen
Beklenen - 2 ay Önce

EŞİNİN TARAF OLDUĞU DOSYALAR ŞAIBELI HAL ALMIŞTIR. TEKRAR BAKILMALIDIR.

Acil
Acil - 2 ay Önce

YARGIYA MUDAHELE ARASTIRILMALI , INCENLENMELI , IRDELENMELIDIR.

Basitce
Basitce - 1 ay Önce

Çok basit = bakın eşi nin taraf olduğu dava dosyalarında verilen kararlar ile diğer aynı konulu davalara gerçek ortaya çıkar.


SIRADAKİ HABER