Sedat Peker’den İmamoğlu yazısı: Kafam gerçekten yine karışıyor

Sedat Peker, 23 Haziran’da yenilenecek İstanbul seçimlerine ilişkin yazıya yer verdi

Sedat Peker’den İmamoğlu yazısı: Kafam gerçekten yine karışıyor

Muhalefet ve Cumhur İttifakı 23 Haziran seçimlerine ilişkin çalışmalarını sürdürürken, iktidara yakın kesimlerdeki CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Ekrem İmamoğlu hareketliliği dikkat çekiyor.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, katıldığı bir iftar programına ilişkin yazısında, İstanbul’un seçilmiş belediye başkanı Ekrem İmamoğlu’na ilişkin dikkat çeken ifadeler kullandı. İmamoğlu’na ilişkin kafasının karışık olduğunu yazan Peker, Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul seçimlerini iptal etmesi sonrası mazbatası alınan İBB Başkanı İmamoğlu’na seslenerek ‘neden düşman ülkelere karşı açıklama yapmıyor’ şeklinde ifadeler kullandı.

MUHALEFET MANİPÜLASYONU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hayranlığıyla sık sık gündeme gelen Peker, daha önce "Bu Suça Ortak Olmayacağız" bildirisine imza atan Barış Akademisyenlerini “Oluk oluk kanlarınızı akıtacağız, kanlarınızla duş alacağız” şeklinde tehdit etmiş, 24 Haziran seçimlerinden önce de silahlanma çağrısı yaparak, “İmkânı olanlar mutlaka ruhsatlı silahlar, av tüfekleri alsınlar, mutlaka hazırlıklı olsunlar” ifadelerini kullanmıştı.

Özellikle seçim dönemlerindeki çıkışlarıyla bilinen Peker, 23 Haziran’da yenilenecek İstanbul seçimlerine ilişkin yazısında, muhalefetin söylemediği sözleri söylemiş gibi lanse edip, Ekrem İmamoğlu’nu işaret ederek “Yabancı ülkelerin bizim iç işlerimize karışmalarına asla izin vermeyiz diye neden bir açıklama yapmıyor” ifadeleriyle çıkıştı.

Peker’in yazısındaki ilgili bölüm şöyle:

“Kıymetli Dostlarım, bazı arkadaşlarımız iftar paylaşımlarımın altına insanların kafalarını karıştıracak şekilde kasıtlı olarak sorular eklediğimi söylüyorlar. Size tüm samimiyetimle şunu söylemek isterim. Sorularımın asıl amacı kendi kafa karışıklığımı gidermek ve sayın İmamoğlu’nu anlamaya gayret etmektir.

Ana muhalefetin seçmenleri Sayın İmamoğlu için önce belediye başkanı sonrasında ise Cumhurbaşkanı olacak diyorlar. Ancak bunları duyunca benim kafam gerçekten yine karışıyor. Bizler yabancı tüm ülkelerin belediye başkanlığı seçimlerinden bi haberken bize düşman olan tüm emperyalist ülkeler İstanbul’un Belediye Başkanlık seçimini hangi sebeple bu kadar yakından takip ediyorlar.

Daha doğrusu takip etmekle de kalmayıp ‘Seçimlerin yenilenme kararı savaş sebebidir’ diyorlar. Biz bu kararı not ettik diyorlar. Allah aşkına muhalefetin ilerleyen yıllarda ülkenin Cumhurbaşkanı olacağını düşündüğü Sayın İmamoğlu bu yabancı ülkelere karşı rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu gibi neden bir cevap vermiyor biz iktidarla kavga da ederiz, barışırız da. Ancak yabancı ülkelerin bizim iç işlerimize karışmalarına asla izin vermeyiz diye neden bir açıklama yapmıyor bunu ben gerçekten anlayamıyorum."
 

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2019, 17:06

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halk
Halk - 10 ay Önce

Ha siktir pezevenkler kimin kopegisin cakal Sen degil seni destekleyen sozde cumhurbaskani serefsizi mafya kopeklerini devreye sokuyor alayiniz gelse serefsiz ahlaksiz namusuz lar kaybedecek her sey cok guzel olacak alcaklar yok olacaksiniz

che
che - 10 ay Önce

kafan cok karisiksa botoks yaptir,yada hemserin kerimcanla parti duzenle

Gerçek devlet
Gerçek devlet - 10 ay Önce

Siz ve sizin gibilerin tek gayesi, yediğiniz haramın, işlediğiniz günahları koruma altına almaya çalışmak. Tabi devleti arkana almak kolay, Bak seni allatin çakıcı çok pis edecek haberin olsun

SIRADAKİ HABER