Sedat Peker Makedonya'dan sınır dışı edildi iddiası

Kuzey Makedonya'ya yerleşen Sedat Peker'in gözaltına alınarak sınır dışı edildiği iddia edildi

Sedat Peker Makedonya'dan sınır dışı edildi iddiası

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in Kuzey Makedonya'da gözaltına alınıp sınır dışı edildiği öne sürüldü.

Makedonya İçişleri Bakanlığı'nın sitesinde "Kısa süreli oturma iznini ihlal ettiği tespit edilen R.S.P. (49), sınır dışı edilmiştir" ifadesi yer aldı.

49 yaşındaki Sedat Peker ismini değiştirerek Reis Sedat Peker adını almıştı. Makedonya’da yayın yapan bir haber sitesinde “Polis, Türkiye’ye uzun süredir ikamet eden tanınmış bir uyuşturucu baronunu tutuklayarak sınır dışı etti” ifadesi kullanıldı. Peker'in Kosova'ya sınır dışı edildiği de öne sürüldü.

 ÖNCE BERAT ALBAYRAK'I SUÇLAMIŞ SONRA 'KOMPLOYMUŞ' DEMİŞTİ

Sedat Peker, geçen yıl yurtdışına çıkışının ardından dönemin Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın kendisini hedef aldığını öne sürüp "Sakın yurtdışına çıkmasına izin vermeyin, gözaltına alın" dediğini iddia etmiş ve "Artık kafamın içinde bütün her şey netleşti. Kesinlikle Berat Bey beni yok etmek istiyor" demişti.

Peker daha sonra ise bunun bir komplo olduğu anladığını söylemişti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ülke kime emanet
ülke kime emanet - 5 ay Önce

mafya devletine hayır hukuk devletine evet bu süleyman soylu şovdan başka neiş yapar.bütün suçlular elini kolunu sallayarak gümrükten çıkabiliyor.buradan bir sonuç ortaya çıkıyor demekki görmezden geliniyor yani suç işleyenler ortak olanlar devlette o koltukları işgal edenler değilmi.ülkede intihar süsü verilerek birçok yerli hatta yabancı ölüyor ülke resmen başı boş anlamı çıkar.

SIRADAKİ HABER