Sedat Peker Can Dündar’ı asmakla tehdit etti

Sedat Peker’in hedefinde MİT TIR’ları haberi nedeniyle cezaevinde olan Can Dündar vardı

Sedat Peker Can Dündar’ı asmakla tehdit etti

‘Barış İçin Akademisyenler İnsiyatifi’ bildirisine imza atan akademisyenlerin kanında duş almak istediğini söyleyen Sedat Peker, MİT TIR’ları haberi nedeniyle hapiste bulunan gazeteci Can Dündar’ı idamla tehdit etti.

“Yatın kalkın Erdoğan’a dua edin” diyen Peker şöyle devam etti: “Benim gibi düşünen biri cumhurbaşkanı olursa ilk işi idamın geri getirilmesi, ikinci işiyse sizlerin asılması olacaktır.”

‘TÜM KUTSALLARA İHANET ETMEKTEN YARGILANIYORSUNUZ’

Dündar iki gün önce köşesinde “Keşke katil olsaymışız. Sadece kalemi ele alıp yazı yazdığımız, haber yaptığımız için tutukluyuz ve iki kez müebbet (yetmedi 30 yıl da bonus) cezamız isteniyor ya… Kimler tutuksuz yargılanıyor, diye merak ettim” diyerek Peker’i işaret etmişti.

Bugün kişisel internet sitesinde Dündar’ı hedef alan Peker, Bayırbucak Türkmenlerine giden TIR’ların durdurulması nedeniyle binlerce bebek ve çocuğun şehit olduğunu savunarak şunları kaleme aldı: “Senin gibi paralel yapının diğer sadık maşaları bile benim için en fazla suç örgütü lideridir diye bildiler. Sen ise vatan hainliğiden yargılanan birisin. Yani ülkene, milletine, tüm kutsal değerlerine ihanet etmekten yargılanıyorsun. Benim ismimin herhangi bir kriminal suçluyla karşılaştırılmasına belki tahammül edebilirim. Ancak vatan hainliğinden yargılanan birisiyle kıyaslanmayı hiç kusura bakma ama kendime zul kabul ederim.”

‘BANA BÜYÜK MEDYA GRUBU KURDURTMAYIN’

Gazetecileri  basın sektörüne girmekle tehdit eden  Peker, “Sizi kibar bir şekilde uyarmak istiyorum. Bana karşı adil olmayan bu davranışlarınıza devam ederseniz; bu işin sonunda benide basın sektörüne çok hızlı bir şekilde dahil ettirirsiniz. Sadece kişisel sayfalarımla bile sizinle baş edebiliyorken, bir de büyük bir basın grubu oluşturarak sizi nasıl rezil edeceğimi isterseniz bence bir daha düşünün” ifadelerini kullandı.

Mafya lideri Dündar’ı ve MİT TIR’ları operasyonunda adı geçenleri de asmakla tehdit etti. Peker şöyle yazdı: “Çünkü benim gibi düşünen on milyonlarca insandan bir tanesi cumhurbaşkanı olursa ilk işi idamın geri getirilmesi, ikinci işiyse Bayırbucak’ta şehit olan çocuklara ve bebeklere misilleme olarak sizlerin asılması olacaktır.”

(Kaynak:Diken)

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2016, 13:33

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
Azad
Azad - 4 yıl Önce

Seni it seni sen dundar in iti bile olamazsin olsan olsan ancak erdogan in kanis i olursun it

rizeli
rizeli - 4 yıl Önce

saray iti sen ancak can dündarın iti olursun

SIRADAKİ HABER