Sebahat Tuncel'den mesaj: Görülmemiş zulüm politikası devreye konuldu

Tutuklu DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, yeni yıl mesajı gönderdi

Sebahat Tuncel'den mesaj: Görülmemiş zulüm politikası devreye konuldu

Tutuklu DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, gönderdiği yeni yıl mesajında, “Demokrasi ve özgürlük mücadelesi veren ezilenler, emekçiler, kadınlar ve işçi sınıfı 2016 yılında devletin baskı, zor ve sindirilme politikalarına maruz kaldı” dedi. 

HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile milletvekillerinin gözaltına alınmasını protesto ederken gözaltına alınıp tutuklanan Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel yeni yıl mesajı gönderdi. Silivri 9 Nolu F Tipi Yüksek Güvenlik İnfaz Kurumu’nda kalan Tuncel, gönderdiği yeni yıl mesajında, mücadele ve dayanışma çağrısında bulundu. 

‘GÜRÜLMEMİŞ BİR ZULÜM POLİTİKASI DEVREYE KONULDU’

Tuncel’in gönderdiği mesaj şöyle: "Demokrasi ve özgürlük mücadelesi veren ezilenler, emekçiler, kadınlar ve işçi sınıfı 2016 yılında devletin baskı, zor ve sindirilme politikalarına maruz kaldı. Devlet aklı özellikle Kürdistan halkının eşitlik, özgürlük ve barış mücadelesini engellemek için hiçbir tarihte eşi benzeri görülmeyen zulüm politikalarını devreye koydu. Müzakere ve barış olanaklarını ortadan kaldırarak savaş ve çatışmayı esas aldı. Kentlerimizin yerle bir edilmesi, partimize ve bileşeni olduğu HDP’ye yönelik sürdürülen siyasi soykırım operasyonları, halk iradesini gasp ederek belediye eş başkanlarımızın tutuklanması ve belediyelerimizin gasp edilmesini hep beraber yaşadık ve yaşıyoruz. Bu saldırılar devletin bir başarısı değil aksine başarısızlık ve çözümsüzlük olduğunu ortaya koymuştur. 

"PARTİMİZE DAHA BÜYÜK SORUMLULUK DÜŞÜYOR"

Kürt sorunu güvenlik sorunu değil, siyasi bir sorundur ve ancak siyaseten çözülür. Aksi her tür politikayı deneme, süreci uzatmaktan başka bir şey ifade etmez. Bu nedenle önümüzdeki dönem siyasal mücadelenin çok daha etkin, aktif verilmesi gerekir. Bu bağlamda partimize daha büyük sorumluluk düşmektedir. 2017 yılı halklarımıza, kadınlara, ezilenlere, işçi sınıfına, ekoloji mücadelesi yürüten tüm herkese mücadeleyi büyütme ve dayanışmayı güçlendirme sorumluluğu yüklüyor. Bu vesile ile tüm halkımızın yeni yılını kutluyorum. 

Herkese selam ve sevgilerimi gönderiyorum."

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2016, 21:36

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER