Savcı Kiraz'ın ölümüne ilişkin ön otopsi raporu

Berkin Elvan soruşturması savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın ölümüne ilişkin hazırlanan ön otopsi raporu tamamlandı

Savcı Kiraz'ın ölümüne ilişkin ön otopsi raporu

Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı'ndaki odasında DHKC üyeleri tarafından rehin tutulduktan sekiz saat sonra polisin düzenlediği operasyon sonrasında yaşamını yitiren Berkin Elvan soruşturması savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın ölümüne ilişkin Adli Tıp Kurumu Başkanlığı tarafından hazırlanan ön otopsi raporu tamamlandı. Tutanakta savcının ölüm nedeni, 'mermi yaralanması sonucu oluşan kafatası kırığına bağlı beyin kanaması ve iç organ yaralanmasına bağlı iç kanama' olarak gösterildi.

Milliyet’te yer alan habere göre, İstanbul Adli Tıp Kurumu İstanbul Morg İhtisas Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan 1 Nisan 2015 tarihli ön otopsi raporu savcılığa ulaştı. Raporda iki savcı, otopsi şube müdür vekili, üç adli tıp uzmanı doktor, iki asistan, iki otopsi teknikeri ile bir fotoğrafçı olmak üzere toplam 11 kişinin imzası bulunuyor.

'İKİ MERMİ ÇEKİRDEĞİ ÇIKARILDI'

Raporda savcı Kiraz'ın ölüm nedeni, 'ateşli silah mermi çekirdeğine bağlı kafatası, kot ve skapula kemik (kürek kemiği) kırığıyla birlikte beyin kanaması, beyin doku harabiyeti ve iç organ yaralanmasından gelişen iç kanama' olarak açıklandı.

Raporda ayrıca, yapılan mikroskobik incelemede Kiraz'ın vücudunda 7.65 mm çapında silaha ait iki adet mermi çekirdeğinin de ön otopsi sırasında çıkarıldığı bilgisi yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2015, 14:53
YORUM EKLE