Savcı, Demirtaş'ın tutukluluk halinin devamını istedi

Demirtaş'ın 31 fezlekeden tutuklu yargılandığı davanın ilk duruşması görülüyor

Savcı, Demirtaş'ın tutukluluk halinin devamını istedi

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın 31 fezlekeden tutuklu yargılandığı davanın ilk duruşmasında savcı tutukluluk halinin devamını istedi.
 
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın tutuklu bulunduğu davanın ilk duruşması Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi’nde, Sincan Cezaevi Kampüsü'nde bulunan duruşma salonunda başladı. İlk olarak 20 kişilik bir salona alınmak isteyen duruşma, itirazlar üzerine 120 kişi salona alındı. Duruşmaya, yabancı heyetler alınmadı. Duruşmayı HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, siyasi parti ve kitle örgütü temsilcileri izliyor. Yüzlerce kişi de soğuk havaya rağmen cezaevi önünde bekleyişini sürdürüyor.

Gazetecilerin duruşma salona girmesi ilk olarak "Sarı basın kartı yok" gerekçesiyle engellendi. Daha sonra ise "Gazeteciler telefon ve bilgisayarla giremez" engeli oluşturuldu. Buna karşın Sincan Cezaevi’nde görülmekte olan darbe girişimi duruşmasını izlemek isteyen gazetecilerin telefon ve bilgisayarla salona girmelerine herhangi bir yasak uygulanmıyordu.
 
Kaynak: Mezopotamya Ajansı
 
 
 

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2017, 00:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adallet
Adallet - 8 ay Önce

Namusuzlar hirsizler rusvetciler vatan hainleri disarda cirit atiyor kole olmus onurunu saraya ipotek eden savci hakimler yaziklar olsun korkaklar delikanliari tenzi ederim seloya selam olsun