Savcı, Brunson kararına itiraz etti

Savcı kararın bozulmasını talep etti

Savcı, Brunson kararına itiraz etti

İzmir’de yargılanan ve 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verildikten sonra tahliye edilen ABD’li rahip Andrew Craig Brunson hakkındaki karara duruşma savcısı itiraz etti. Savcı kararın bozulmasını talep etti.

“FETÖ ile PKK adına suç işlediği” ve “casusluk” yaptığı iddiasıyla 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verilen İzmir’deki Diriliş Kilisesi’nin pastör Andrew Craig Brunson, karar sonrası ülkesine döndü.

Brunson’ın avukatı İsmail Cem Halavurt ise İzmir 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararına itiraz edip, usul ve yasaya aykırı olduğu iddiasıyla Bölge Adliye Mahkemesi’ne başvuru yaptı.

Halavurt’un İzmir Bölge Adliye Mahkemesi’ne sunduğu başvuru dilekçesinde, “İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nin 12 Ekim 2018 tarihli duruşmada verilen kararın istinaf yoluyla incelenerek bozulması ve gerekçeli kararın tarafımıza tebliğinden sonra gerekçeli istinaf dilekçemizin sunulması için istinaf süresinin işletilmemesine karar verilmesi” talebi de yer aldı.

Avukat Halavurt’un itiraz ettiği 17 Ekim günü duruşma savcısı da karar hakkında müddeti muhafaza talepli dilekçe sunup, gerekçeli kararı mahkemeden istedi. 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nin gerekçeli kararını inceleyen savcı, bu kez de Bölge Adliye Mahkemesi’ne kararın bozulması için talepte bulundu.

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2018, 11:24

YORUM EKLE
YORUMLAR
Adallet
Adallet - 3 yıl Önce

Kurt koyunu yedigten sonra bizim finolar havluyor sarayin korkak satilmis finolari

SIRADAKİ HABER