Sanatçı Mustafa Alabora kime oy verecek?

Mustafa Alabora'nın oyunun rengi bağımsız...

Sanatçı Mustafa Alabora kime oy verecek?

MERSİN - Mersin bağımsız milletvekili adayı Ertuğrul Kürkçü ile İstanbul adayı Sırrı Süreyya Önder'in seçim kampanyası sürerken sanat çevrelerinden de destek mesajları geliyor.

Sinema ve tiyatro sanatçıMustafa Alabora, "Ertuğrul'un Meclis'e girmesini tüm yüreğimle istiyorum. Onun gibilerinin Meclis'te varolmaları Meclis'in tüm yapısını değiştirecektir" dedi.

"Ertuğrul Kürkçü'yle Dev-Genç başkanlığı esnasında tanıştım, çok uzun yıllara dayanan bir arkadaşlığım var" diyen Alabora, BDP'nin Türkiye sol hareketinden isimleri desteklemesini de "BDP'nin özünde yapmaya çalıştığı şey bir devrimci harekettir. Kürt olmayan iki devrimci ismi aday göstermeleri bence çok takdir edilecek bir harekettir" diye değerlendirdi.

Kürkçü'nün seçim kampanyasına destek vermek amacıyla Mersin'e gelen sanatçı Alabora, Kürkçü'nün seçilmesi için kendisinin de çalışmalara katılacağını belirtti.

Alabora, 12 Haziran seçimlerindeki oyunu da BDP'nin desteklediği bir başka bağımsız milletvekili adayı olan Sırrı Süreyya Önder'e vereceğini açıkladı.

Alabora, "Benim seçim bölgemde bir başka dostum Sırrı Süreyya Önder'i aday gösterdiler, ben de oyumu ona vereceğim" dedi.

ANF

YORUM EKLE
YORUMLAR
kahraman oğuz
kahraman oğuz - 7 yıl Önce

ben de mustafa beyin düşüncesine katılıyorum.yaşasın halkların kardeşliği.oyum ertuğrul kürkçü,ye

Helin GüLER
Helin GüLER - 4 yıl Önce

Bende katiliyorum mustsfa nin söyldikleri . Yaşasin haklarin kardeşligi her biji

Helin GüLER
Helin GüLER - 4 yıl Önce

Bende gezi park i da olmak isterdim. Ama ben almanya yaşiyorum gelemedim. Ama busene gezi parkina gelecegim bir kürt vatandaş olarak.

Helin GüLER
Helin GüLER - 4 yıl Önce

Benim bir türk arkadaşim var benim canim benim herşeyim yagmur ve HELIN.