Samsunlu Muhtar Cumhurbaşkanı'nı dinledi ilk 'terörist'i yakaladı

Düzören Mahallesi Muhtarı Fahri Yılmaz’ın ‘büyük başarısı’

Samsunlu Muhtar Cumhurbaşkanı'nı dinledi  ilk 'terörist'i yakaladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Benim muhtarım hangi evde kim var? Gelecek gayet uygun ve sakin bir şekilde kaymakamına, emniyet müdürüne bildirecek” sözlerinin ilk uygulaması gerçekleşti.

Erdoğan’ın çağrısına ilk uyan Samsun'un Canik İlçesi Düzören Mahallesi Muhtarı Fahri Yılmaz oldu.

Samsun'un Canik İlçesi'nde köylüler PKK'li sandıkları Iraklı mülteciyi silahla yakaladı, ardından jandarmaya teslim etti. Şahsın savaştan kaçtığı ortaya çıktı.

Canik ilçesine bağlı Düzören Mahallesi’nde fındık toplayan vatandaşlar, daha önce mahallelerinde hiç görmedikleri bir yabancıyı, ellerine aldıkları av tüfekleriyle yakaladılar. Köylüler başına tüfek doğrultarak beklettikleri şahsı olay yerine çağırdıkları Jandarmaya teslim ettiler. Jandarma tarafından yapılan araştırmada şahsın PKK’li olmadığı ve Iraklı mülteci olduğu belirlendi.

'KONUŞMAYA ÇALIŞTIK AMA...'

Olayın fotoğrafı sosyal medyada ‘Karadeniz’de PKK’lı yakalandı’ şeklinde de yayıldı.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Düzören Mahallesi Muhtarı Fahri Yılmaz, “Fındık bahçesinde çalışan vatandaşlar fındık toplarken bir şüpheli şahıs gördüler. Orman yolunda yürüyen bu adamın durumundan rahatsız oldular. Bana haber verdiler. Mahallelilerle beraber şüpheli adamın yanına gittik ve bir şekilde bu adamı etkisiz hale getirdik. Daha sonrasında jandarmaya haber vererek yakaladığımız şüpheliyi güvenlik güçlerine teslim ettik. Jandarma gelene kadar adamla konuşmaya çalıştık ama başaramadık” dedi.

SAVAŞTAN KAÇMIŞ

“Burası köy, dağ başı. Vatandaş şüpheli bir adam olduğu haberini duyunca evden tüfeğini aldığı gibi olay yerine adamı yakalamak için geldi” bilgisini veren Muhtar Yılmaz, şöyle konuştu: “Sonuçta adamı yakaladık. Ben konuşturmaya çalıştım ama beceremedim. Kağıda Arapça yazarak kendisiyle iletişim kurmaya çalıştım ama bir türlü cevap alamadım. Biz adamı jandarmaya teslim ettikten sonra savaştan kaçan bir mülteci olduğu haberini aldık. Bu adam daha önceden mahallemizde hiç gözükmemişti. Bizim bölgede herkes birbirini tanır. Böyle bir haber gelince de vatandaşlarda bu arkadaşı av tüfekleriyle ablukaya aldılar ve jandarmanın gelmesini beklediler. Olay bu şekilde gerçekleşti.”

Iraklı olduğu öğrenilen mülteci, jandarmada ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. (Kaynak: Milliyet)

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2015, 15:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
aryan
aryan - 5 yıl Önce

bu guzelim ulke ne hale geldi

dimitri
dimitri - 5 yıl Önce

izmirli.............. akilli ol aklini alirlar.

mhm
mhm - 5 yıl Önce

Erdoğanın fedaileri

dimitri
dimitri - 5 yıl Önce

ac misin diye sual edilip su verilmesi lazim iken akla bakin ya öldürselerdi bu cumhurreisi insanlari neye tesvik ediyo bakarmisiniz a dostlar

izmir
izmir @dimitri - 5 yıl Önce

ortalikta bu kadar vatan hai̇ni̇ varken mi̇llet can derdi̇ne dümüş. eski̇den olsa tabi ki̇ açmi açikta mi i̇lgi̇leni̇li̇r. ve müşkülü gi̇deri̇li̇r. ama seni̇n gi̇bi̇ pkk li̇ atei̇st komi̇ni̇st ermeni̇ler yüzünden mi̇llet önce can sonra canan demek durumunda kaliyor. anlayacağin. seni̇n o dedği̇ni̇ herkes yapardi ama sayeni̇zde i̇nsanlar can güvenli̇ği̇ i̇çi̇n ki̇mseye güvenemez oldu. di̇mi̇tri̇ soysuzu

mhm
mhm - 5 yıl Önce

Oğlım muhtar sen kim pkk lı yakalamak kim

faik
faik - 5 yıl Önce

Salak muhtar

VATANDAŞ
VATANDAŞ - 5 yıl Önce

işte sazanalar:))))))))))))) halk kahramanlari:)))))

SIRADAKİ HABER