Samsun'da uzun tüp kuyrukları

Yaklaşık 1 gündür doğalgaz akışının sağlanamadığı kentte, yurttaşlar tüp kuyruğuna girdi

Samsun'da uzun tüp kuyrukları

Bir gündür doğalgaz verilemeyen Samsun'da uzun tüp kuyrukları oluştu.

Tekkeköy ilçesi Kirazlık Mahallesi Derbent mevkiinde karayollarının yol yapım çalışması sırasında ana doğalgaz borusu hasar gördü. Hasar nedeniyle il geneline doğalgaz akışı durdu.

Yaklaşık 1 gündür doğalgaz akışının sağlanamadığı kentte, yurttaşlar tüp kuyruğuna girdi. Bazı yurttaşlar da soğuk hava nedeniyle, elektrikli soba almak için mağazalara akın etti.

Yaşanan bu duruma kent sakinleri, sosyal medya üzerinden de tepki gösterdi.

Yaklaşık 2 ay önce de yine altyapı çalışmaları sırasında boru hattının zarar görmesiyle kente bir süre doğalgaz verilemediği belirtildi.

YETKİLİ FİRMADAN AÇIKLAMA

Samsun Doğalgaz Dağıtım A.Ş. (SAMGAZ) Genel Müdürü Yılmaz Kolsan, "11.02.2017 tarihinde gece 03.30 saatinde; Kirazlık mevkiinde altyapı kurumu tarafından yürütülen altyapı çalışmaları esnasında, ana doğalgaz hattına hasar verilmiştir. Verilen hasar sebebiyle; 20'lik çelik ana doğal gaz hattında zarar meydana gelmiş ve doğalgaz kaçağı oluşmuştur. Şu an itibariyle Tekkeköy haricinde şehir genelinde doğalgaz kesintisi yaşanmaktadır. Ekiplerimiz tarafından hasar noktasında gerekli çalışmalar başlatılmıştır. Doğalgaz arzı sağlanana kadar doğalgaz ile çalışan cihazların kapatılması güvenli kullanım için önemlidir. Hasarın giderilmesi akabinde; ekiplerimiz tarafından doğal gaz arzının sağlanması amacıyla bina bazında gerekli kontroller yapılarak güvenli bir şekilde tekraren doğalgaz arzı sağlanacaktır" dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2017, 11:01

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER