Samsun'da solcuların gittiği kitabevine satırlı saldırı: 4 yaralı!

Adalı Kitabevi'ni basan saldırganlar, kafe sahibini ve içeride oturanları dövüp bıçakladı, polis ise yarım saat sonra olay yerine geldi

Samsun'da solcuların gittiği kitabevine satırlı saldırı: 4 yaralı!

Samsun’da, sol görüşlülerin gittiği Adalı Kitabevi dün satırlı ve bıçaklı bir grubun saldırısına uğradı. Kitabevini basarak, işletme sahibi Yalçın Tatlıdil’i döven ve bıçaklayan saldırganlar kafede oturan dört kişiyi de yaraladı. Kitabevinin sandalyelerini parçalayıp camlarını kıran saldırganlar daha sonra kaçıp gitti.

20 KİŞİLİK GRUP BASTI!

Radikal'den İsmail Saymaz'ın haberine göre, Atakum ilçesinde bulunan ve aynı zamanda kafe olarak da hizmet veren Adalı Kitabevi, sayıları 20’yi bulan saldırganlar tarafından basıldı. Ellerinde satırlar ve bıçaklar olduğu belirtilen saldırganlar, içeriye girerek, kafede oturanlara saldırdı.

BİR KADINI DÖVDÜLER, CAM VE MASALARI KIRDILAR

Bir kadının başını yere vuran saldırgan, kafe sahibi Yalçın Tatlıdil’i yere yatırıp dövdü, sonra da bıçakla yaraladı.

Toplam dört kişiyi yaralayan saldırganlar kafedeki sandalyeleri ve çerçeveleri kırdı. On dakika sonra komşuların müdahale etmesiyle dayak son bulurken, polisin olay yerine yarım saat sonra gelmesi tepki çekti.

DAHA ÖNCE DE TEHDİTLER OLDU, SALDIRGAN ÇETEYİ HERKES BİLİYOR

Yalçın Tatlıdil’in oğlu Sarp Can Tatlıdil, “Önceki geceler de tacizler olmuştu. Oturanlara laf atılıyor, huzursuzluk veriliyordu. Bölgede barınan, herkesin bildiği organize bir çete dün de kafemizi bastı. Babamı da bizi de dövdüler. Babamı dokuz on kişi linç eder gibi dövdü, kaburgalarını kırdılar. Bu yaşananlar İstanbul Kadıköy’de yaşananların bir benzeridir” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2015, 20:22
YORUM EKLE