Salih Gergerlioğlu: Babamı hastaneden kaçırdılar

'Milletvekilimize akşam anjiyo yapıldığını biliyoruz, şu anda sağlık durumu hakkında bilgi alamıyoruz'

Salih Gergerlioğlu: Babamı hastaneden kaçırdılar

Gözaltına alınıp tutuklandıktan sonra kalp rahatsızlığı olduğu için anjiyo yaptırılan HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu'ndan sağlıklı bilgi alınamıyor. Salih Gergerlioğlu Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Babamı hastaneden adeta bir mizansen uygulayarak kaçırdılar" diye mesaj attı. 

Ankara Şehir Hastanesi önünde açıklama yapan HDP milletvekilleri de tepki gösterdi. HDP Milletvekili ve Meclis İdare Amiri Mahmut Toğrul'un yaptığı açıklama şöyle:

"Biraz önce şahit oldunuz, biz vekiller olarak buraya geldik ve vekilimizin sağlık durumu nedir bilgi almak istedik ama maalesef Ankara Şehir Hastanesinde bir kişi bile bize açıklama yapmadı. Görüşme taleplerimiz bekleyin geliyorlar denilerek sürüncemede bırakıldı. Kimse bilgi vermedi. Çıkaracaklar, götürecekler diye bilgi verildi önlem alındı, araçlar geldi çıkarılacakmış gibi senaryo çizildi. Ancak gerçekten korsanvari bir şekilde milletvekilimiz kaçırıldı. Hastaneden kaçırıldı. Nereye götürüldüğünü bilmiyoruz. Sincan Cezaevine götürüldüğünü düşünüyoruz. İşin doğrusu, zulmün bir başka versiyonunu görüyoruz. Bir milletvekili burada basından, arkadaşlarından kaçırılmıştır; korsanvari bir şekilde götürülmüştür.

Ne kadar bilgi edinmek istesek de kimse bilgi vermedi. Bir kez daha kamu görevlilerine söylüyorum, mesleğinizin etik kurallarına uyun, size etik dışı talimat verilmesini kabul etmeyin. Buraya gelmiş bir milletvekili grubuna arkadaşıyla ilgili bilgi vermemek kabul edilemez. Korsanvari bir şekilde milletvekilinin kaçırılması kabul edilemez.

Milletvekilimize akşam anjiyo yapıldığını biliyoruz, şu anda sağlık durumu hakkında bilgi alamıyoruz. Bu kaçırılma biçimine sağlık durumu ne kadar elverişlidir onu da bilmiyoruz. Bir kez daha herkesi uyarıyoruz, hukuk dışı yöntemlerden kaçının.

Kamuoyuna da vekilimizin korsanvari şekilde hastaneden kaçırıldığı bilgisini veriyorum. Herkesten dayanışma duygularını ve bu zulme karşı duruşlarını beklediğimizi ifade etmek istiyorum."

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2021, 23:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bekir toprak
Bekir toprak - 1 ay Önce

Dunya tersinemi döndü biz rüyadamıyız insanlık sıfırlandımı insanları korumakla görevli kişiler kurumlar hasta insanları hastaneden kaçırıyorlar çocuklarına eşine bile bilgi verme gereği duymuyorlar hitler hortladımı yoksa

SIRADAKİ HABER