Sakarya Valiliği’ne işçilerden yalanlama: Jandarma konum istedi

Kürt işçilerin saldırıya uğramasına ilişkin açıklama yapan Sakarya Valiliği olayı yalanlarken, işçiler ise jandarmanın kendilerinden konum istediğini aktardı

Sakarya Valiliği’ne işçilerden yalanlama: Jandarma konum istedi

Sakarya'da Kürt işçilere dönük gerçekleştirilen saldırının görüntüleri ile birlikte yayınlanmasının ardından açıklama yapan Sakarya Valiliği olayı yalanladı. Olayın Sakarya'da değil 22 Ağustos günü Kocaali'de yaşanmış olabileceği iddiasında da bulunan Valilik, Sakarya'da jandarmaya bu yönde bir şikâyet gelmediğini iddia etti.

Ancak Valiliğin açıklamasının aksine işçiler olayın bugün yaşandığını aktardı. Mezopotamya Ajansı'nın (MA) ulaştığı işçiler olayın bugün yaşandığını belirtirken, telefonlarının şarjının yetersiz olması nedeniyle ayrıntıları daha sonra aktaracaklarını belirtti.  

DÜNDAR: İŞÇİLER ENDİŞELİ

Ayrıca işçiler ile HDP Mardin Milletvekili Pero Dündar da görüştü. Dündar, işçilerin arasında yaralıların olduğunu da aktardıklarını söyledi. Sakarya Valiliği’nin açıklamasının aksine olayın bugün yaşandığının aktarıldığını söyleyen Dündar, "Görüştüğüm işçiler valiliğin açıklamasının yalan olduğunu, kendilerinin jandarmayı aradıklarını, ve onların da kendilerinden konum istediklerini söyledi. Köylülerin kendilerine  saldırmak için toplandıklarını görünce jandarmayı beklemeden köyü terk ettiklerini aktardılar. Olay sırasında olay yerinde bulunanların çoğunun da kadın olduğunu aktardılar" dedi. Olayın öncesinde de işverenin işçilere ‘it sürüleri halen ne bekliyorsunuz’ hakaretinde bulunduğunun kendisine aktarıldığını belirten Dündar, işçilerin halen yolda olmaları nedeniyle endişeli olduklarını da paylaştı.

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2020, 20:55

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Fırat
Ali Fırat - 7 ay Önce

Allah siz şerefsiz sen soysuz devşirme köpek

SIRADAKİ HABER