Sağlık müdürü: Yeni bir dalga aşı yaptırmayanları vuracak

"Batıda aşı kuyrukları oluşurken, biz aşı için çırpınıyoruz"

Sağlık müdürü: Yeni bir dalga aşı yaptırmayanları vuracak

Erzurum İl Sağlık Müdürü Gürsel Bedir, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan nüfusa göre aşılanma oranında Erzurum'un yüzde 45,2'yle kırmızı kategoride bulunduğunu hatırlattı.

Bu tablonun Erzurum'da hiç yakışmadığını dile getiren Bedir, şunları kaydetti:

"Mahalle mahalle, köy köy, yaylalara varıncaya kadar ekiplerimiz aşı için çırpınıyorlar. Kent meydanı, havaalanı, otogar, AVM'ler, muhtarlıklar, organize sanayiler, esnaflar, cuma namazı çıkışı camiler, tüm hastaneler, aile hekimlikleri kısaca sizlere ulaşabildiğimiz her yerdeyiz. Batıda aşı kuyrukları oluşurken, biz aşı için çırpınıyoruz. Değerli Erzurumlular, bu gidiş iyiye değil. Tüm anneler, babalar, evlatlar elinizin değdiği herkese aşı yaptırın. Delta varyantının tüm dünyada hızla yayıldığı bu dönemde, yeni bir dalganın aşı yaptırmayan illeri vuracağı çok net görünüyor."

Bedir, aşı olanların, olmayanları uyarmasını isteyerek, "Aşı için herkes seferber olmalı, bir gün bile beklemeden aşıları yaptırmalıyız. Bu tablo bize yakışmıyor, bu gidiş bizi zora sokacaktır. 18 yaş üstü herkesi bu günden itibaren aslında kuyruk görüntüsünü pek sevmesek de aşı için kuyruklar oluşturmaya davet ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2021, 18:12

YORUM EKLE
YORUMLAR
aşıya maskeye hayır
aşıya maskeye hayır - 3 hafta Önce

zorlamı kardeşim öleceksek biz öleceğiz ya siz halkı bu kadar düşünürmüydünüz bu bile ne kadar güvensiz olduğunuzun göstergesidir.

SIRADAKİ HABER