Sağlık çalışanlarına saldırı: Kendilerini odaya kapatarak barikat kurdular

Ankara’daki Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hasta yakınları sağlık çalışanlarına saldırdı

Sağlık çalışanlarına saldırı: Kendilerini odaya kapatarak barikat kurdular

Ankara Keçiören’de silahlı çatışma sonrasında hastaneye kaldırılan hastanın vefat etmesi üzerine, hasta yakını ailelerin müdahale odasına saldırdığı ve sağlıkçıların kendilerini bir odaya kapatarak barikat kurmak zorunda kaldığı ortaya çıktı.

Yaşanan silahlı çatışmanın ardından Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirilen yaralılardan biri öldü. Bunun üzerine hasta yakınları hastane acilindeki sağlık personeline saldırdı. Kendilerini güçlükle hastanedeki bir bölüme kapatan sağlıkçılar canlarını zor kurtardı. Sağlık personelinin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken, Ankara İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerinin olay hakkında bilgi aldığı ve sağlık emekçilerine geçmiş olsun ziyaretinde bulunacağı öğrenildi.

Twitter’da bir sağlık emekçisi tarafından paylaşılan görüntülerde de sağlık çalışanlarının kendilerini bir odaya kapatarak barikat kurmaya çalıştığı görülüyor. “Sesimizi duyan var mı?” notu ile paylaşılan görüntülerde sağlık çalışanları bakanlığa ve yetkililere seslendi.

‘İKTİDAR BİR AN ÖNCE AKLINI BAŞINA ALSIN’

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir ise olaya ilişkin yaptığı açıklamada, “Sağlık çalışanları, canları pahasına hem salgınla hem de şiddete karşı mücadele ediyor. Sağlık çalışanları bu mücadelede Sağlık Bakanlığı ve iktidar tarafından yalnız bırakılıyor” dedi.

MHP Lideri Bahçeli’nin TTB hakkındaki suçlamalarını hatırlatan Emir, “Yalnız bırakılmak yetmiyormuş gibi hekimler bir de iktidar ortağı partinin genel başkanı tarafından tehdit ediliyor. Siz en üst makamlarca hekimleri tehdit ederseniz, kendini bilmez kişiler de bu tehditlerden cesaret alır ve benzer davranışları sergilemeye devam eder. İktidar bir an önce aklını başına almalı ve toplum nezdinde sağlıkçıların itibarını yükseltecek, saygınlığını sağlayacak bir tutum sergilemelidir. Siyasetçiler, hekimleri hedef göstermekten vazgeçmelidir” diye konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER