'Sağlık çalışanı varsa otel müşteri almamalı'

İstanbul Zeytinburnu'ndaki Novotel, ücretleri ödendiği halde otelde kalan sağlık çalışanlarını adeta kapı dışarı etmiş, gerekçe olarak ise ‘müşteriler sizden rahatsız oluyor’ demişti

'Sağlık çalışanı varsa otel müşteri almamalı'

İstanbul’da Novotel’in evlerine gidemedikleri için otelde kalan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden sağlık çalışanlarını “diğer müşteriler rahatsız oluyor” diye çıkarması, kamuoyunda büyük tepki çekmişti.

Olaya ilişkin Sözcü’den Deniz Zeyrek’e konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, duyar duymaz olaya müdahale ettiklerini söyledi.

Sağlık çalışanları ile diğer müşterilerin aynı otelde kalması durumunda benzer sorunlar yaşadıklarını, bu durumdaki her otele müdahale ettiklerini söyleyen Ersoy, bu konudaki çözümün, otellerin sadece sağlık çalışanlarına ayrılması olduğunu ifade etti.

BAKAN: AYRI OTEL UYGULAMASI ŞART

Bakan Ersoy, “Oteller açık kalarak adeta direniyor, özveride bulunuyor. Hem sağlık çalışanları, hem müşterilerin rahat edebilmesi için ayrı otel uygulaması şart” diye konuştu.

İstanbul Valiliği ile TÜROB'un bu kurala göre işbirliği yaptığını, bu nedenle valiliğin organizasyonlarında bu sorunun yaşanmadığını söyleyen Ersoy, Cerrahpaşalı sağlık çalışanlarının Valilik değil acente üzerinden gelmesinin böyle bir koordinasyonsuzluğa neden olduğunu savundu.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2020, 09:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER