Sağlık Bakanı Koca: Dilek Hemşire yaşıyor, yanlış bir haber yayıldı

Koca hemşire Akçabelen'in yaşamını yitirdiği haberlerinin doğru olmadığını söyledi

Sağlık Bakanı Koca: Dilek Hemşire yaşıyor, yanlış bir haber yayıldı

Sezaryenle doğum yaptıktan Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti söylenen Dilek Akçabelen'in öldüğü yönündeki haberi Sağlık Bakanı yalanladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca hemşire Dilek Akçabelen'in yaşamını yitirdiği haberlerinin doğru olmadığını, durumunun ciddi olduğunu ama hayatta olduğunu açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca; " Dilek hemşiremizin durumu ciddi ama kalbi hayatla bağını her şeye rağmen koruyor" dedi.

11 Nisan'dan bu yana Covid -19 tedavisi gören Dilek Akçebelen'in beyin ölümümün gerçekleştiği yönündeki haberlerle ilgili Sağlık Bakanı Koca, Twitter hesabından açıklama yaptı.

Koca "Dilek hemşiremizin yakınlarının üzüntüsü dün biraz daha arttı. Covid -19’a karşı yaşam mücadelesini 11 Nisan'dan bu yana sürdüren Dilek Akçabelen hakkında maalesef, teyit edilmemiş, yanlış bir haber yayıldı. Durumu öncekinden ciddi, ama kalbi hayatla bağını her şeye rağmen koruyor" diye yazdı.

HAMİLE SAĞLIK ÇALIŞANLARININ İZNİ İPTAL EDİLDİ

Öte yandan Dilek hemşirenin beyin ölümünün gerçekleştiği haberlerinin ardından kamu ya da özel sektörde çalışan gebe personelin durumlarının ne olacağı sorusu da gündeme geldi.

Hemşire Dilek Akçabelen’in öldüğü yönündeki haberlerin ardından sosyal medyada ‘Hamilelere İdari İzin’ etiketiyle kampanya başlatıldı.

1 Haziran Pazartesi gününden itibaren kamuda normal çalışma düzenine geçilecek. Sosyal medyada yeni tip Koronavirüs salgını nedeniyle risk altında olan hamilelerin idari izinli olması talep edildi.

Bazı sosyal medya kullanıcıları ise idari iznin özel sektörde çalışan gebe personel için de geçerli olması gerektiğini yazdı.

Kampanyaya ilişkin atılan bazı tweetler şöyle:

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER