Sağlık Bakanı Koca canlı yayında aşı oldu

Aşı, 21 gün arayla 2 doz halinde uygulanıyor

Sağlık Bakanı Koca canlı yayında aşı oldu

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu'nun Çinli Sinovac'ın ürettiği CoronaVac aşısına acil kullanım onayı vermesinin ardından, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Koronavirüs Bilim Kurulu üyeleri canlı yayında aşı oldular.

Türkiye'ye henüz 3 milyon dozu ulaşan aşıyla başlayan kampanya kapsamında, ilk olarak sağlık çalışanları aşılanacak.

Aşı, 21 gün arayla 2 doz halinde uygulanıyor.

"NORMAL HAYATIMIZA DÖNMEK İÇİN MUTLAKA AŞI YAPTIRMAK GEREK"

Türkiye'de uygulanan Faz-3 testlerinin ardından kampanya kapsamında ilk Covid-19 aşısını olan Koca, "Daha önce tünelin ucunda ışık göründü demiştim. Bugün öyle bir gün. Önümüzdeki günlerin aydınlık olacağına inanıyorum. Herkesin aşı olması gerektiğinin altını çiziyorum. Normal hayatımıza dönmek için mutlaka aşı yaptırmak gerek. Önümüzdeki günlerin aydınlık olacağına inanıyorum, hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Koca'nın ardından Bilim Kurulu üyeleri ve sağlık çalışanlarının aşılanmasına geçilirken, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı ve Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, aşı kampanyası kapsamında Koronavirüs aşısının resmi olarak uygulandığı ikinci kişi oldu.

KOCA: SAĞLIK BAKANLIĞIMIZDAN BİR MESAJ ALDIM

Bakan Koca, aşısını yaptırmasının ardından Sağlık Bakanlığı'ndan kendisine gelen bilgi mesajını Twitter hesabından paylaşırken, "Sağlık Bakanlığımızdan bir mesaj aldım" ifadesini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER