Sağlık Bakanı: 34 kişi öldü, 125 yaralı 19'u ağır

Ankara saldırısından sonra Ahmet Davutoğlu liderliğinde toplanan hükümet yetkilileri, toplantı sonunda bir basın açıklaması yaptı

Sağlık Bakanı: 34 kişi öldü, 125 yaralı 19'u ağır

Ankara’daki bombalı saldırı sonrasında, Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığındaki güvenlik toplantısı, Başbakanlık Resmi Konutu'nda yapıldı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İçişleri Bakanı Efkan Ala ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu açıklama yaptı.

İçişleri Bakanı Efkan Ala: Hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacaklar. Bu tür saldılar milletin azim ve kararlığını ortadan kaldırılmayacaktır. Ciddi bulgular ve emarelere ulaşılmıştır. Kesin olarak yapan örgüt soruşturma bu yönüyle tamamlanınca açıklanacaktır sanırım yarın bu araştırmalar kesinleşir. Kesin kanaata varıldıktan sonra da açıklama yapılır. Saldırı, seyir halinde bomba yüklü bir araçla gerçekleştirildi. 

Sağlık Bakanı: Mehmet Müezzinoğlu: 125 hasta tedavi görüyor. 19’un durumu ciddi 7 hastamız ameliyatta diğer hastalarımızın bir çoğunluğu bu akşam evlerine gönderilebilecek seviyede. Olay yerinde 30 hastanede 4 can kaybı var. Ölenlerden en az ikisi saldırgan.
Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2016, 23:45

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER