Sadiye Demirtaş'tan Erdoğan'a: Benim çocuklarım terörist değil, rehin

Sadiye Demirtaş, Erdoğan'ın oğlu Demirtaş için sarfettiği sözlere yanıt verdi

Sadiye Demirtaş'tan Erdoğan'a: Benim çocuklarım terörist değil, rehin

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) kararlarına rağmen halen Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın annesi Sadiye Demirtaş, oğluna 'terörist' denmesine tepki gösterdi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün kabine toplantısından sonra, AİHM Büyük Dairesi'nin Selahattin Demirtaş'la ilgili verdiği derhal serbest bırakılması yönündeki karara ilişkin muhalefetin açıklamalarını eleştirirken, "Kendileri bu işlerde yetki sahibi olsalar, bu terörist destekçisini hemen serbest bırakacaklar" dedi.

Erdoğan Azerbaycan’a yaptığı ziyaretten önce verdiği demeçte Demirtaş'ı "terörist" ilan ederek "Böyle bir teröristin asla önünün açılmasına yol vermeyiz" ifadelerini kullanmıştı.

'OĞLUMU REHİN ALDILAR'

Anne Sadiye Demirtaş, gazeteci Erdal Er'in YouTube kanalına konuk oldu ve canlı yayında soruları yanıtladı. 

"Şimdi de tutturmuşlar Selahattin teröristtir" diyen Demirtaş sözlerini şöyle sürdürdü: "Halkın ağacından meyve koparmayın, çocuklarıma yedirmeyin, haramdır, diye tembihlerdim hep. Şimdi de benim çocuğumu rehin almışlar, koymuşlar cezaevine ve diyorlar ‘teröristtir’. Benim çocuğum hiç ‘terörist’ olur mu? Benim çocuklarım terörist değil. Oğlum teröristti niye cumhurbaşkanı adayı oldu içeriden? Teröristti niye milletvekili oldu, Meclis'te el alemin hakkını savunurken aldılar kaldırdılar yataktan götürdüler. O tek değil, milyonlarca kişi içeridedir. Dünya alem biliyor ben onun arkasındayım, tüm sevdikleri arkasındadır. Ben anlamadım neyi paylaşamıyorlar." 

'AVRUPA NASIL TÜRKİYE'Yİ TANIYACAK?'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "AİHM kararı bizi bağlamaz" sözlerinin sorulduğu Sadiye Demirtaş, "Türkiye, Avrupa Birliği'ne nasıl girecek böyleyse? O Avrupa'yı tanımıyorsa Avrupa nasıl Türkiye'yi tanıyacak" dedi.

MHP Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin baskısıyla gelen af düzenlemesine gönderme yapan Sadiye Demirtaş, “Af çıktı ama katillere, hırsızlara, uyuşturucu satıcılarına çıktı. Bir tane siyasetçiyi çıkartmadılar” diye konuştu.  

'O YALAN HABERLERİ İZLEYİNCE TANSİYONUM YÜKSELİYOR'

Televizyon izlemediğini belirten Demirtaş, "O yalan haberleri izleyince tansiyonum yükseliyor ve çok üzülüyorum" ifadelerini kullandı. Ameliyatlı olduğu için iki senedir oğlunu görmediğini söyleyen anne Demirtaş, “Öyle kolay mı sanıyorsunuz yaşadıklarımı” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2020, 15:27

YORUM EKLE
YORUMLAR
ramazanayas
ramazanayas - 3 hafta Önce

anesenin
oellerindedoyasiyla
operim
sabirsonuselametir
yakindahepimizin
umudu
onubiranonce
serbestkalmasidir

SIRADAKİ HABER