Rusya: Türkiye, İdlib'e yüzlerce askeri araç gönderiyor

Rusya, Türkiye'nin İdlib'e yüzlerce askeri araç ve mühimmat gönderdiğini duyurdu

Rusya: Türkiye, İdlib'e yüzlerce askeri araç gönderiyor

Rusya’nın Suriye’deki Tarafları Uzlaştırma Merkezi, Türkiye’nin İdlib’e askeri araçlardan ve mühimmat yüklü tırlardan oluşan kilometrelerce uzunlukta bir konvoy gönderdiğini belirtti.

Basın toplantısı düzenleyen Rusya’nın Suriye’deki Tarafları Uzlaştırma Merkezi yetkilisi Tuğamiral Oleg Juravlev, İdlib’in kuzeyindeki karayollarının son haftalarda normal şekilde trafiğe açık olduğunu kaydederek, bu durumun Türkiye’nin İdlib’e askeri araçlardan ve mühimmat yüklü tırlardan oluşan kilometrelerce uzunlukta bir konvoy göndermesine imkan sunduğunu ifade etti.

Juravlev, Suriye’nin kuzeybatısından ayrılıp Türkiye’ye gitmek isteyen yüz binlerce sığınmacı olduğuna dair bilginin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Juravlev, “İdlib’in doğusunda teröristler ile Suriye hükümet güçleri arasında yaşanan çatışmalar nedeniyle Suriye-Türkiye sınırına gitmek isteyen yüz binlerce sığınmacı olduğu bilgisi gerçeği yansıtmıyor. İdlib gerilimi azaltma bölgesindeki yaklaşık bir milyon sığınmacının sınıra gideceğine dair açıklamaları doğrulayan hiçbir fotoğraf, video veya başka bir belge bulunmuyor” dedi.

Juravlev, Türkiye’ye sığınmacıların İdlib gerilimi azaltma bölgesinden güvenli bir şekilde çıkmalarını sağlama çağrısı yaptı.

Kaynak: Sputnik

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2020, 23:54

YORUM EKLE
YORUMLAR
İnsanlık ve viçdan
İnsanlık ve viçdan - 1 yıl Önce

sanki Akp MHP CHP iyi parti kötü parti umrundamı ölen Erdoğan’ın babasının oğlumu çokmu onların umrunda ölenlerin ailelerine bir kaç ay bir kaç çuval patates soğan makarna salça helva verirler vatan sağ olsun canınızda ölu olsun kapandı biti milettin kanı çanı üzerinde tucaret yapıyorlar kral gibi yaşıyorlar am üstünde fıstık bındık kırıyorlar Meselenin en açı veriçi tarafı çamilerde çepleri paradan doldurmuş sözde imansız imamlar din adı altında fetva vererek dini istismar ederek milletin beynini kuçalayarak yıkarak zehirleyerek Başkaların Ölme ve öldurmeye teşvik ederek suçsuz insanların üzerine katil sürüsü sürükleyerek cinayet işletiyorlar insanların Malarını talan ediyorlar mal mülk evlerine el koyuyorlar karılarını kızlarına tecavuz edip köle olarak Musul raka pazarlarında hayvan gibi pazarlıyorlar satılmayanlarda infaz ediyorlar Dünyanın neresinde bir katil cani faşişt kana susanmış adam varsa Akp dikatöru etrafında toplayıp insanlara karşı Cellad kiralık katili gibi kulanıyor Bir musluman olarak hepsini red ediyorum Bu duşunçe zihniyetin sahibi insanlık için bir tehdittir Erdoğan işid Kendisi gerçek kafirdir

Fakir Bekes
Fakir Bekes - 1 yıl Önce

Haydi diyelimki akp yani Erdoğan beceriksiz,bu işleri bilmiyor,fakat HDP hariç geri kalanların tamamı,bu gün çok konuşan CHP ve iyi parti başta olmak üzere sizler degilmiydiniz tezkereye evet diyip hayır diyenleri nerdeyse hainlikle suçlayanlar.bu gün soylediklerinizi ,yani çocuklarımızı ölüme göndermeyin dediklerini (hayır diyerek)unuttunuz mu? Demek ki bu gariban halkın çocuklarının,cenazesinin başında saf tutmadan çok öncede,vijdan sahibi herkes bu acıların yaşanabileceğini bilebilirmiş.peki ben sorayım,(HDP hariç) Bu 15 ana kuzusunun günahı neydi? Niçin öldüler? Vijdanınız rahatmı? Bilmem...

SIRADAKİ HABER