Rusya Genelkurmay Başkanı, Akar ve Fidan'la bir araya geldi

Akar ve Fidan, bugün Suriye gündemiyle Moskova'ya gitmişti

Rusya Genelkurmay Başkanı, Akar ve Fidan'la bir araya geldi

Rusya Genelkurmay Başkanı Valeriy Gerasimov, Türkiye'nin olası Afrin operasyonuyla ilgili Moskova'da temaslarda bulunan Türk mevkidaşı Hulusi Akar ve MİT) Müsteşarı Hakan Fidan'la bir araya geldi.

Sputnik’in haberine göre, görüşmede Suriye'deki durumun ele alındığı belirtildi.

Savunma Bakanlığı'nın açıklamasına göre Gerasimov, Akar ve Fidan'ın Moskova'da gerçekleştirdiği görüşmede gerilimi azaltma bölgelerinin işleyişi ve bu bölgelerdeki ateşkes rejiminin desteklenmesiyle ilgili anlaşmalar da dahil olmak üzere Suriye'de durum ele alındı.

Taraflar, ikili askeri işbirliğinin mevcut durumu ve geleceğinin yanı sıra bölgede güvenliğin teminiyle ilgili güncel konuları da masaya yatırdı.

Öte yandan, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu'nun Moskova'ya giden Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'la bir araya geldiği belirtildi.

Rusya Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre Bakan Şoygu, Akar ve Fidan'la yaptığı görüşmede Ortadoğu'daki durumu ve diğer güncel konuları ele aldı. Bakanlık, görüşmenin yapıcı geçtiğini belirtti.

Akar ve Fidan, bugün Suriye gündemiyle Moskova'ya gitmişti.

Genelkurmay Başkanlığı sitesinden ziyaret hakkında yapılan açıklama şu ifadeler kullanılmıştı: "Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan, 18 Ocak 2018 tarihinde Rusya Federasyonu Genelkurmay Başkanı Orgeneral Valery Gerasimov ile bölgesel güvenlik konuları, Suriye’deki son gelişmeler ve Astana/Cenevre süreci hakkında görüşmelerde bulunmak üzere Moskova’ya gitmişlerdir."

Kaynak: Sputnik

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2018, 18:57

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ferhat
Ferhat - 3 yıl Önce

kisiliksiz heriflerdir

SIRADAKİ HABER