Russell Crowe'dan Twitter açıklaması

Türkiye'deki Twitter yasağına ilişkin konuştu...

Russell Crowe'dan Twitter açıklaması

Yasaklı 'Nuh' ve bazı sahneleri Türkiye'de çekilen 'The Water Diviner' filmleriyle gündemde olan ünlü aktör Crowe, Türkiye'deki Twitter yasağına değindiği ve 'iyi bir fikir değil' dediği açıklamasında, siber zorbalığı da dikkat çekerek hayatından bir örnek verdi.

Crowe, Doğan Haber Ajansı muhabiri Barbaros Tapan'ın sorularını yanıtladı

Ünlü aktör Russell Crowe, başrolünü üstlendiği 'Nuh' filmi, Türkiye izlenimleri ve Twitter'a erişim engeline dair açıklamalarda bulundu.

Crowe, Twitter'la ilgili karara ilişkin, “Bence çok iyi bir fikir değil. Çünkü böyle şeyler her zaman beraberinde 'ne kadar sınırlanacağı' sorusunu da getiriyor" dedi.

"Böyle kararların hep 'Başka ülkeler de Twitter'i kontrol etmeyi düşündü' gibi savunmaları oluyor ama hangi kontrolleri uygulayacağını konuşmak ile tamamen yasaklamak arasında çok büyük fark var" şeklinde konuşan Crowe, madalyonun diğer tarafına da şu örnekle dikkat çekti:

"Bazı insanlar da sosyal medyayı öfkelerini dışa vurmak için kullanıyor. İnsanları trollemek için, siber zorbalık için kullanıyor. O durumlara bakılmalıdır, kesinlikle.

Mesela benim Avustralya'daki bir arkadaşıma, son bir kaç senedir sosyal medyada zorbalık yapılıyordu. Sonunda tahammül edemediği bir noktaya geldi ve intihar etti.

Onun için insanların tamamen kontrolsüz şekilde davranmalarının da gerçek etkileri var hayatta. Ama insanların kendisini ifade etme ve dış dünya ile iletişim kurma özgürlüğü de olması gerekir." (ntvmsnbc)

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2014, 22:33

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER