Ruhsar Pekcan, 100 liralık dezenfektanı bakanlığına 175 liraya satmış

Ticaret Bakanlığı görevinden alınan Ruhsar Pekcan'a ve eşine ait Nanoksia adlı şirketin sattığı 100 liralık dezenfektanı kendi bakanlığına 175 liradan satın aldığı ortaya çıktı

Ruhsar Pekcan, 100 liralık dezenfektanı bakanlığına 175 liraya satmış

Ticaret Bakanlığı görevinden dün alınan Ruhsar Pekcan'ın kendi şirketinden kendi bakanlığına yaptığı dezenfektan satışında fiyat ortaya çıktı.

Pekcan'ın eşi Hasan Pekcan'a ait "Nanoksia" adlı şirketin, 100 liralık dezenfektanı Ticaret Bakanlığına 175 liradan sattığı Sözcü'den İsmail Saymaz'ın haberi ile kamuoyuna yansıdı. Haberde Nanoksia adlı firmanın 5 litrelik dezenfektanı 21 Aralık 2020 tarihinde aracı bir firmaya 100 liradan sattığı ancak 18 Kasım 2020 tarihinde aynı 5 litrelik dezenfektanın Ticaret Bakanlığına 175 liradan satıldığı faturalarla belgelendi.

Pekcan'lara ait Nanoksia Biyoteknoloji adlı firmanın Ticaret Bakanlığı'na ürün sattığı, Bakanlık tarafından yapılan açıklamayla da doğrulanmıştı. Ticaret Bakanlığı'nın açıklamasında, Pekcan'a ait şirketten KDV Hariç 507.880 TL’lik dezenfektan alımı yapıldığı ve bu alımın "piyasa fiyatlarından aşağıda olduğu" söylenmişti.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2021, 18:19

YORUM EKLE
YORUMLAR
Türkiye
Türkiye - 4 hafta Önce

Bu din somuruculeri allah alayinizi islah etsin ac gozluluk ahlaksiz vurgunculuk devleti yok etmek istemek bi kin nefret icinizde patlar basi kokarsa dibi boka girer az kaldi hirsiz tayfasi cehennem olup gideceksiniz hirsiz örgütün sülükleri

Kemal Gürbüz
Kemal Gürbüz - 4 hafta Önce

yalan haber konusunda algı konusunda çok başarılısınız bu yolsuzluk dediğiniz olayı ortaya çıkaran kişi oda tv Can Özçelik paylaştı oradaki faturada yazan dezenfektanlar nanoksia.com (bakanın şirketi ) 39.340 tl tutuyor ama 23.000 tl'den alındığı görülüyor litresi 53 tl ve %100 doğal koronavirüs etkisi kanıtlanmış kimyasal içermediği için insan sağlığı açısından tehlikesiz uluslarası sertifakaları alınmış bir ürün İBB'nin 73tl'den aldığı dezenfektan bunun yanında kalite olarak çok geridedir .

SIRADAKİ HABER