RTÜK'teki AKP'li üyeler: Şortla oynayan çocuklar tahrik edici

AKP'li üyeler kanala ceza verilmesini istedi

RTÜK'teki AKP'li üyeler: Şortla oynayan çocuklar tahrik edici

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun AKP'li üyeleri (RTÜK) Acun Ilıca'nın sahibi olduğu TV8'de yayımlanan Yetenek Sizsiniz adlı yarışmada yaşları 7 ile 11 arasındaki çocukların şortla dans etmesini 'tahrik edici' buldu.  

Cumhuriyet'ten Sinan Tartanoğlu'nun haberine göre, TV8’de yayımlanan Yetenek Sizsiniz programında yaşları 7 ile 11 arasında değişen küçük kızların şort giyerek yaptıkları dans gösterisi, RTÜK’te skandal bir tartışmaya neden oldu.

Gösteri için “Çocukluğun saflık ve masumiyetine tezat görüntüler içinde sahnede arzı endam eden kızlar, yaşlarına uygun olmayan kıyafet ve makyajlarla dans gösterilerini tamamlamışlar, söz konusu yarışmada yayın yoluyla istismar edilmişlerdir” değerlendirilmesinin yapıldığı uzman raporuna göre kanala ceza verilmesini savunan AKP’li üyeler, görüşlerini “Millet tahrik oluyor” sözleri ile savundu.

Muhalif üyelerin ise bu skandal sözlere karşı “O zaman size de pedofil derler” karşılığını verdiği öğrenildi. Tartışmalar nedeniyle kanala ceza isteyen raporda karar yeter sayısı çıkmadı. Rapor bu perşembe günü düzenlenecek üst kurul toplantısında tekrar gündeme gelecek.

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2017, 17:11

YORUM EKLE
YORUMLAR
nizamettin aktaş
nizamettin aktaş - 3 yıl Önce

ne garip değil mi ? akp ile birlikte yavaş yavaş sapıklık,değersizlik hız kazandı. sokakta ilişki hayvanların işidir. bu dönem kim söze başlasa çocuk üzerinden tahrik olduğunu söylüyor,alenen sokakta,yurtta,okulda kuran kurslarında ve hatta Allahın evi olan camide tecavüz olayları önlenemez hale geldi. böylece bir dönem aczimendi mensupları akılları apış arsında yaşayanlardı,şimdi ise dini telefuz edenlerin tümü çocuklar üzerinden cinsellik mesajları veriyor.din,inanaç irfan diyenler bu sapkınlıklar karşısında sessiz kalmakla suca göz yumuyorlar

mavi
mavi - 3 yıl Önce

sapıklık böyle birşeydir işte. kucaktaki bebekten bile tahrik olur sonra da en namuslu insan diye dolanır ortalıkta

SIRADAKİ HABER