Rock konseri veren imama tehdit

Tehdit edildiğini söyleyerek savcılığa başvurdu...

 Rock konseri veren imama tehdit

Kaş’ın Pınarbaşı Köyü Camisi’nde imamlık yapan Tüzer, Erkin Koray’ın eski gitaristlerinden, aynı zamanda Kramp Grubu’nun kurucularından Doğan Sakin ve baterist İdris Tübcil ile mayıs ayında "FiRock" isimli rock grubu kurmuş, ilk konserlerini de geçtiğimiz hafta sonu Kaş Limanı’nda vermişti. 

Konser haberlerinin gazete ve televizyonlarda yayınlanmasının ardından sosyal medya üzerinden tehditler aldığını ileri süren Tüzer, Kaş Cumhuriyet Savcılığına başvurarak şikayetçi oldu.

Posta'da yer alan habere göre Tüzer, yaptığı açıklamada, Kaş’ta konser verdiği haberlerinin medyada yayınlanmasının ardından tehdit ve hareket mesajları aldığını söyledi. Mesajlarda eşiyle ilgili de hakaretlerde bulunulduğunu ifade eden Tüzer, "Konseri verdikten ve bazı medya organlarında yayınlanan haberlerin altında hakkımda hakaret ve tehdit içerikli yorumlar yapıldığını gördüm.

Sosyal medyada da bu tür yorumlar var. Eşim hakkında da sözler sarf edilmiş. Ben de can ve mal güvenliğimi göz önünde bulundurarak Kaş Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundum. Hakkımda bu şekilde hakaret ve tehditte bulunan kişi ya da kişilerden şikayetçiyim" dedi. Tüzer, rock müziği yapması nedeniyle imamlık görevini aksatmadığını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2013, 19:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nur Sürer
Nur Sürer - 5 yıl Önce

niye etrafımız böyle imamlarla dolu değil din başka insanın müzikle olan ilişkisi başka #direnimam