Rize’deki çocuk istismarcısı da Ensar Vakfı Başkanı çıktı

Mehmet Nuri gezmiş 2001-2003 yılları arasında Rize Ensar Vakfı Başkanlığı yaptı

Rize’deki çocuk istismarcısı da Ensar Vakfı Başkanı çıktı

Karaman’da Ensar Vakfı evinde yaşanan çocuk cinsel istismar vakasının yankıları sürerken, Rize’deki istismarcının da Vakıf’la ilişkisi ortaya çıktı, istismarcı Mehmet Nuri Gezmiş’in avukatlığını da AKP Rize eski il yöneticilerinden Rize Barosu Başkanı Yunus Çoruh üstlenmişti.

Gazeteport’un haberine göre halen 2 çocuğa cinsel istismardan tutuklu bulunan Rize İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı ve Kızılay Şube Başkanı Mehmet Nuri Gezmiş’in de geçmişinde Ensar Vakfı var.

Mehmet Nuri gezmiş 2001-2003 yılları arasında Rize Ensar Vakfı Başkanlığı yaptı.

MEHMET NURİ GEZMİŞ NEDEN TUTUKLANDI

Rize İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı ve Kızılay Şube Başkanı 56 yaşındaki Mehmet Nuri Gezmiş, küçük yaştaki 2  çocuğa cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla 7 Ocak 2016’da tutuklandı.

Mehmet Nuri Gezmiş 14 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunduğu şikayetiyle gözaltına alındı. İfadesi alınan Mehmet Nuri Gezmiş serbest bırakıldı.

Bu kez 13 yaşındaki bir erkek çocuğun ailesi cinsel istismar gerekcesiyle şikayet etti. Bu gelişme üzerine Mehmet Nuri Gezmiş savcılık talimatı ile yeniden gözaltına alındı.

Sonra da çıkartıldığı mahkemece çocuklara cinsel istismar suçlamasıyla tutuklanarak Kalkandere Cezaevi’ne göderildi.

Rize’deki cinsel istismardan tutuklu sanığı Mehmet Nuri Gezmiş Ensar Vakfı’ında 2001-2003 yılları arasında başkanlık yaptı.

 Ensar Vakfı resmi sitesinde bu başkanlık dönemi halen bulunuyor. Sitede 2001-2003 yılı başkanı Mehmet Nuri Gezmiş yönetim Kurulu Başkanı olarak yazıyor.

Yerel çayhaber sitesinde de 6 Mart 2013 tarihinde Mehmet Nuri Gezmiş’in öz geçmişinde Ensar Vakfı Rize başkanlığı yaptığı yazıyor.

CİNSEL İSTİSMAR GEÇMİŞİNE RAĞMEN ENSAR VAKFI BAŞKANI OLDU

Mehmet Nuri Gezmiş suç geçmişine rağmen 2001-2003 yılında Rize Ensar Vakfı başkanlığı yaptı. Mehmet Nuri Gezmiş’in 1983-1987 yılları arasında Diyarbakır’ın Kulp İlçesi’nde öğretmenlik yaptığı dönemde küçük yaştaki erkek çocuklara yönelik cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla soruşturma geçirdi, buna rağmen 2003 yılında kendi başvurusu ile Rize Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü görevine getirildi.

Gezmiş, Sosyal Hizmetler İl Müdürü iken de 2007 yılında kuruma bağlı yetiştirme yurtlarında kalan erkek çocuklara yönelik cinsel istismar iddiası ile müfettiş soruşturması geçirdi ancak hakkında soruşturma açılmadan görevine devam ettirildi.

2016 yılı Ocak ayında iki erkek çocuğun ailesi şikayet edip işin peşini bırakmayınca bu kez tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2016, 12:13
YORUM EKLE