Rize’de bir kadını darp eden saldırgan tutuklandı

Rize’de, bir kadına saldırdığı için gözaltına alınmasının ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakılan saldırgan, bugün yeniden gözaltına alınarak tutuklandı

Rize’de bir kadını darp eden saldırgan tutuklandı

Rize’de, bir kadına saldırdığı için gözaltına alınmasının ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakılan saldırgan, bugün yeniden gözaltına alınarak tutuklandı.

B.G adlı saldırgan, apartman girişinde beklediği B.G. adlı genç kadına tekme ve yumruklarla saldırmıştı. Yüzüne aldığı yumruk ve tekmelerin etkisiyle B.G. baygınlık geçirmiş, saldırgan ise kaçmıştı.

Rize Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Tophane Mahallesi Atatürk Caddesi’ndeki iş yeri önünde bulunan R.T’nin bir kişi tarafından darp edildiği, soruşturma kapsamında incelenen kamera kayıtlarından şüphelinin B.G. olduğunun tespit edildiği belirtildi.

Açıklamada, B.G’nin gözaltına alınmasının ardından tutuklama istemiyle Rize Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildiği, sonrasında ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı aktarıldı.

Cumhuriyet Başsavcılığınca karara itirazda bulunulduğuna işaret edilen açıklamada, “Yapılan itirazı 27 Temmuz tarihinde değerlendiren Rize Nöbetçi Sulh Ceza hakimliği tarafından itirazımız kabul edilerek şüpheli hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı verilmiş olup, 28 Temmuz tarihinde yargı kararı gereğince yeniden yakalanan şüpheli ilgili hakimliğe Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından tekrar sevk edilmiş, hakkında tutuklama kararı verilmiştir” denildi.

Kaynak: Duvar

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2019, 14:59

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER