Rıza Sarraf ses kaydında Zafer Çağlayan hesabı

Ses kaydı dalgası bugün de devam etti...

Rıza Sarraf ses kaydında Zafer Çağlayan hesabı

Yolsuzluk ve rüşvet skandalının patlak vermesinin ardından başlayan ses kaydı dalgası bugün de devam ediyor. Bugün "Başçalan" isimli hesaptan yayınlanan Sayıştay ile ilgili ses kaydının ardından "Haramzadeler" isimli Twitter hesabı da Rıza Sarraf'a ait olduğu öne sürülen bir ses kaydı yayınladı.

Söz konusu ses kaydında, yolsuzluk skandalının patlak vermesiyle istifa eden AKP'li eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın Rıza Sarraf'a 'kendisine ulaşan raporlarda görünenden 10 milyon Avro daha az aldığını iddia etmesi' ve bunun üzerine de Rıza Sarraf'ın olayı çözmeye çalışması yer alıyor.

Sarraf'a ait olduğu öne sürülen ses Abdullah Hapani'ye telefonda, "Senin verdiğin rapor vardı ya, o raporu verdim incelemiş... Euro olarak diyor ki aldıklarımızda bir 10 kağıt fark var diyor" ifadelerini kullanıyor.

Sarraf'ın bu sözlerine Happani, "10 kağıt fark olur mu abi ya mümkün mü" diyor. Sarraf bunun üzerine, "Abi sizin yazdığınızdan ben 10 daha aşağı aldım diyor" ifadelerini kullanıyor. Happani de bunun üzerine "Hesabı kitabı belli hangi tarihte ne verdiğimiz belli bizim. Önüne koymak lazım şu tarihte şu gelmiş" diyor.

"SÜLEYMAN'A VERMİŞ ONA GEÇMİŞİZDİR..."

İkili daha sonra 'sorunun' nereden kaynaklandığını tartışıyor. Bu sırada Sarraf, "Süleyman'a vermişiz ona geçmişizdir" diye konuşuyor. Happani de bunun üzerine "Zaten iki milyon Süleyman'a verdiğimiz para..." yanıtını veriyor. Ses kaydında geçen Süleyman isminin, Halkbankası eski Genel Müdürü Süleyman Aslan olduğu öne sürülüyor.

EXCEL DOSYASI DA YAYINLANDI

Söz konusu ses kaydının ardından videoda konuşmada konu edilen para transferlerine ait olduğu öne sürülen 'excel' dosyasından görüntüler de paylaşıldı.

İlgili ses kaydı YouTube'ta bu linkten yayınladı. Lütfen Tıklayınız...

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2014, 01:57

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER