Resmi Gazete'de yayımlandı: İsmailağa Vakfı kuruldu

İsmailağa Cemaati'ne bağlı İsmailağa Vakfı resmen kuruldu

Resmi Gazete'de yayımlandı: İsmailağa Vakfı kuruldu

İsmailağa Cemaati'ne bağlı İsmailağa Vakfı'nın kuruluş senedi Resmi Gazete'de yayımlandı. İstanbul'da 60 bin TL sermaye ile kurulan vakfın amacı, "Vatanın bütünlüğünü korumak, maddi manevi her türlü kalkınmasına yardımcı olmak" olarak açıklandı.

BirGün'ün haberine göre, İsmailağa Cemaati'ne bağlı İsmailağa Vakfı resmen kuruldu.

Cemaatin lideri olarak bilinen Ahmet Ustaosmanoğlu'nun kurucuları arasında yer aldığı vakfın yönetim kurulu henüz belirlenmezken mal varlığının 60 bin TL olduğu belirtildi.

Vakfın kuruluş senedinde Celal Erzincanlıoğlu, Mahmut Seyfettin İnanç, Ahmet Ustaosmanoğlu ve Adnan Muhlis Koçak, kurucular arasında sıralandı.

Vakfın amacı ise şöyle açıklandı:

"Vatanın bütünlüğünün korunması ve maddi-manevi her türlü kalkınmasına yardımcı olmak, milletimizin birlik ve beraberliğini muhafazaya, dini, ahlaki, ilmi ve fikri seviyesini yükseltmeye, tarihi ve kültürel mirasını koruyup yaşatma ve geliştirmeye yönelik çalışmalar yapmak ve senette belirtilen diğer amaçları gerçekleştirmektir.”

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2020, 13:26

YORUM EKLE
YORUMLAR
yaklaşım
yaklaşım - 8 ay Önce

tarikat ve cemaatlarmı siyaseti kullanıyor yoksa tam tersi siyasetçiler kapitallermi tarikat ve cemaatleri kullanıyor?.bu tip insanlar aynı futbol taraftarları gibi aynı müzik yapan eğlence sektörü insanlar gibi duygusal insanlardır.yani nereye yönlendirirsen oraya gider.çünkü mantıktan ziyede hissiyat ağır basıyor.işte akıllı insanlar aklını kullanmayan insanları kendi emelleri için kullanıyor.farkında olmadan kendi din ve inançlarının tam zıttı eylemlere aracılık yaptıklarının farkında değil garibler akıllanıncaya kadar bu böyle devam eder.başkalarıda bunlara koyun dedikleri için hepten kaybedilir birileri iyi anlatması gerekiyor bazı şeyleri.

SIRADAKİ HABER