Rektör Melih Bulu 'Sanal Akıncılar' grubunun başında görev aldığı iddiası

Bulu'nun, o dönem  AKP İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi olduğu ve 30 kişilik profesyonel bir ekip kurduğu öne sürüldü

Rektör Melih Bulu 'Sanal Akıncılar' grubunun başında görev aldığı iddiası

AKP'li Rektör Melih Bulu'nun AKP’ye ve Tayyip Erdoğan’a yönelik eleştirilere karşılık vermek için kurulan "Sanal Akıncılar" adlı bir grubun başında görev aldığı öne sürüldü.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanan AKP'li Prof.Dr.Melih Bulu'ya yönelik tepkiler sürüyor.

Son olarak dün 'kayyım rektör istemiyoruz' diyen öğrenciler bu sabah saatlerinde evleri basılarak gözaltına alındı.

'SANAL AKINCILAR' GRUBUNUN BAŞINDA

AKP'de çeşitli görevler üstlenen ve 2015 seçimlerinde AKP'den milletvekili aday adayı olan Melih Bulu'nun, internette AKP ve Erdoğan'a yönelik eleştirilere karşılık vermek için kurulan bir grubun başında olduğu öğrenildi.

2008 yılında Önder Deligöz'e konuştuğu ortaya çıkan Melih Bulu'nun, o dönem  AKP İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi olduğu ve 30 kişilik profesyonel bir ekip kurduğu öne sürüldü.

PARTİ İÇİN ÇALIŞAN KİŞİ SAYISINI 300'E ÇIKARDIKLARINI ANLATTI

Odatv’de yer alan habere göre, Sanal Akıncılar, o dönem forum sitelerine ve haberlerin altına yorumlar yazarken, yine Facebook'ta gruplar oluşturup, Youtube'a videolar yükleyerek, parti politikalarını yaydıkları ifade edildi.

Melih Bulu ise politika, dış politika ve ekonomi gibi konularda bazı üyelerin ayrıca uzmanlaştığını anlatırken, 30 üye çevresindeki 10 kişiyi aktif hale getirip, internet üzerinden partileri için çalışan kişi sayısını 300’e çıkardıklarını belirtmişti.

Sanal Akıncılar’ın bilişim teknolojilerine çok yatkın isimlerden oluştuğunu anlatan Bulu, “Ekip üyeleri interneti çok iyi bilmenin yanı sıra, siyaseti hem ülke çapında hem de dünya çapında izleyen meraklı gençlerden oluşuyor” diye konuşmuştu.

İnternet medyasından önemli isimlerin periyodik bir şekilde Sanal Akıncılar’a eğitim verdiğini vurgulayan Bulu, "Mesela hem Türkiye’den hem de dünyadan örnekler vererek, psikolojik harekâtların nasıl yapıldığını, bunun medya ayağının nasıl kullanıldığını anlatıyor eğitimcilerimiz" demişti.

Bulu ayrıca, “Kritik zamanlarda performansları izliyoruz. Seçimler döneminde herkesin günde kaç habere yorum yaptığı, kaç tane mail attığı günlük raporları vardı. Yaptığı haberleri paketleyip diğer arkadaşlara da gönderiyoruz. Bu sayede bilgi havuzu oluşuyor” şeklinde konuşmuştu.

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2021, 22:57

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER