Reina'daki 'Noel Baba' saldırı anını anlattı

Reina'da Noel Baba kıyafetiyle görülen ve katliamla ilgili ilk haberlerde saldırgan olduğu öne sürülen servis elemanı yılbaşı gecesi yaşananları anlattı

Reina'daki 'Noel Baba' saldırı anını anlattı

İstanbul Reiana’da 39 kişinin öldürüldüğü katliam sırasında Noel Baba kıyafetiyle görüntüleri kameralara yansıyan 33 yaşındaki Selçuk Ş. Habertürk’ten Hüseyin Şentürk’e konuştu. 

Selçuk Ş., 9 yıldır çalıştığı Reina’da her yıl müşterilere şirinlik olsun diye bu kıyafeti giyip içecek servisi yaptığını, fotoğraf çektirdiğini söyledi. Selçuk Ş., saldırı sırasında yaşananları şöyle anlattı:

“Saat 01.15 sıralarında ‘Tak Tak!’ sesleri geldi. Şampanya ya da konfeti patlatılıyor sandım. Etrafa baktım, insanlar üzerime doğru koşuyordu. Merdivenlerden yazlık restoran kısmına indim. İçeride Hollanda’dan gelen kız arkadaşım ve arkadaşları vardı. Silah sesleri bir dakikadan fazla sürdü. Kız arkadaşımı bulmak için yukarı çıktım. Onu ve arkadaşlarını saklanırken buldum. Biz kaçarken insanlar da peşimizden gelmeye başladı. Nereye gideceklerini bilmiyorlardı. İnsanlara ‘Sakin olun’ diye bağırdım. Mutfak kısmındaki odaya girip saklandık. 15-20 kişiydik. Eşi ölen bir Lübnanlı kadın ağlıyordu. Kapının önüne gelen yaralı bir kadını daha içeri alıp kapıyı kapattık. Elimize ne geçtiyse kapının önüne yığdık. Yaralı bir kadına tampon yapıp kanını durdurmaya çalışıyorduk.”


SALDIRGANI GÖRMEDİM’


Odada yaklaşık yarım saat kaldıklarını söyleyen Selçuk Ş., şöyle devam etti: “Bu arada telefonla arkadaşlarımız bizi arıyor, biz de polisi arayıp saklandığımız yeri tarif ediyorduk. Sonra Özel Harekât polisi gelip bizi odadan çıkardı.”


Reina’da sadece kendisinde Noel Baba kıyafeti olduğunu söyleyen Selçuk Ş., saldırganı hiç görmediğini belirtti ve şöyle konuştu: “Görseydim zaten şu an yaşıyor olmazdım. Bu kıyafeti her sene ben giyiyorum. Müşterileri memnun etmek için böyle bir şirinlik yapıyoruz.”


Saldırı sonrasında Noel Baba kıyafetli bir kişiden bahsedildiğini, bunun saldırgan olduğunun söylendiğini hatırlatan Selçuk Ş., “Bunları okuyunca şaşırdım. Kamera görüntülerinde her şey var. O gece gidip emniyette ifade verdim. İçeride birden fazla saldırgan var mıydı, onu bilmiyorum” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2017, 14:54

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER