Rehine eylemi sonrası DHKC'den açıklama

DHKC: Savcının ölümünden AKP sorumludur; AKP savcısını harcamıştır

Rehine eylemi sonrası DHKC'den açıklama

2 DHKC'li ve savcının ölümüyle sonuçlanan Çağlayan'daki rehine eylemine ilişkin DHKC'den açıklama geldi. Açıklamada, "Adalet için rehin alınan savcı Mehmet Selim Kiraz’ın ölümünden de AKP ve katil polisleri sorumludur! AKP savcısını harcamıştır. Savcısından vazgeçmiştir," denildi.

Halkınsesitv2  adresinde yayınlanan açıklamada savcılara seslenen örgüt, "Savcılar, hakimler; katil iktidarın lağım fareleri olmayın. Bunu kabul etmeyin," derken, AKP iktidarı döneminde öldürülen çocukların sayısının 241 olduğunu söyledi. Bu çocuk katliamları karşısında katillerin yargılanmadığına dikkat çekilen açıklamanın bir kısmı şöyle:

(...)Savcının rehin alınması 'savunmaya' yönelik bir saldırı değildir, adaletsizliğe isyandır. Halkın adaletinin ne olduğunu öğreneceksiniz!

31 Mart 2015 tarihinde saat 12.36 civarında Cephe’nin Adalet Savaşçıları ŞAFAK YAYLA ve Bahtiyar Doğruyol, AKP’nin hırsızlarını, katillerini koruyan Avrupa’nın en büyük, 'yüksek güvenlikli' Çağlayan Adliyesi’ne girerek Berkin Elvan’ın katillerini 655 gündür koruyanlardan AKP’nin Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ı rehin almışlardır.

Cephe’nin Adalet Savaşçılarının talebi; 655 gündür korunan Berkin Elvan’ın katillerinin isminin açıklanması ve yargılanmasıdır!

AKP katilleri yargılamak yerine katliamı tercih etti! Adalet savaşçısı Şafak Yayla ve Bahtiyar Doğruyol’u katletti!

Adalet için rehin alınan savcı Mehmet Selim Kiraz’ın ölümünden de AKP ve katil polisleri sorumludur! AKP savcısını harcamıştır. Savcısından vazgeçmiştir. İşte değeriniz bu kadardır.

Korumayın katilleri .

Adalet savaşçılarımız Şafak Yayla ve Bahtiyar Doğruyol’un hesabını soracağız!

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2015, 09:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sipan xelat
Sipan xelat - 6 yıl Önce

Bu ülkede insan merkezli bir adalet yasa yada kanun birazcikta olsa rayina oturmussa ilaki ugruna cok buyuk bedeler verilmistir

mert
mert - 6 yıl Önce

iki gencecik cocuk, bir savci öldü, bir cocuk yetim kaldi. ölen cocuklardan birinin anne babasinin evi taslandi. cenazenin köy mezarligina gömülmesine izin verilmedi. herkes bu rehin alma olayini bir provakasyon olarak nitelendirdi. bu yazdiklarim bu eylemin sonuclari ve icinde tek bir iyi sey yok. sen sadece bunu yarattin dhkp-c. sadece kötülük. berkin`in anne babasi bile size yeter artik, acilarimizi sömürüyorsunuz diye bagirdi. daha ne istiyorsun dhkp-c. cek git yok, defol ve bu halk gercek mücadelesini versin, cek git engel olma!

SIRADAKİ HABER