RedLeaks'ten sarsıcı iddialar

RedHack TOBB Başkan Vekili Faik Yavuz ve Melih Gökçek hakkında iddialar yayınladı…

RedLeaks'ten sarsıcı iddialar

RedHack TOBB Başkan Vekili ve Ankara Ticaret Borsası başkanı Faik Yavuz ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında yolsuzluk iddiaları yayınladı.

RedHack dünyayı sarsan bilgiler yayınlayan Wikileaks’e gönderme yaparak RedLeaks adıyla kurduğu blogdan ele geçirdiği belgeleri yayınlamaya başladı: redleaks.blogspot.com

WikiLeaks, kaynaklarının gizliliğini koruyarak hükümetlerin ve diğer organizasyonların hassas belgelerini yayınlayan, İsveç merkezli bir uluslarararası organizasyon. Şimdi Türkiye’nin de bir RedLeaks’i oldu.

Milliyet’ten Evin Demirtaş’ın haberine göre, RedHack, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanvekili, Ankara Ticaret Borsası Başkanı ve Kredi Garanti Fonu Başkanı Faik Yavuz'un ricası ile Gökçek'in, Yavuz'un Yenimahalle Macunköy'de yer alan arsasının mevcut emsal değerini yükselttiğini, böylece arsanın 41 bin 482 metrekarelik inşaat alanının 82 bin 955 metrekareye çıkartıldığını ortaya koydu. RedHack, popüler sosyal paylaşım sitesi Twitter'da, "Yavuz kendi kârını 4 katına çıkarabilmek için Gökçek'ten arazisinin emsal değerinin artırılması için ricacı olmuş" diye yazdı.

Açıkladıkları yolsuzluk belgeleriyle gündeme bomba gibi düşen RedHack grubu, son olarak Yavuz ve sekreterinin bilgisayarına, "Kızıl Virüs" saldırısı düzenledi. RedHack, ele geçirdikleri 6 belge ve 4 bilgi notunu Twitter'da yayınladı. RedHack, "Kentsel dönüşüm adı altında cumhuriyet tarihinin en büyük vurgunlarından biri ile gecekondularında olanlar için kılını kıpırdatmayan Gökçek'in kimi ricalara nasıl vesile olduğu Yavuz'un kar hesaplarında ortaya çıktı. Yavuz kendi karını 4 katına çıkarabilmek için Gökçek'ten arazisinin emsal değerinin artırılması için ricacı olmuş" diye yazdı.

İNŞAAT ALANI ARTIŞI, YÜKSEKLİK SERBESTLİĞİ

RedHack'in yayınladığı arazi belgelerinden ilki Yenimahalle Macunköy 43312 Ada 2 Parsel'e ait. Anadolu Bulvarı ile İstanbul Yolu'nun kesiştiği noktada, İstanbul Yolu'na cepheli arsanın büyüklüğü 27 bin 655 metrekare. RedHack, Yavuz'un ricası üzerine Gökçek'in arsanın 1.5 olan mevcut emsal değerini yükselttiğini belirterek, "Mevcut emsale göre 41 bin 482 metrekare olan toplam inşaat metrekaresi, emsalin 2.5 olması durumunda 69 bin 137 metrekareye, emsalin 3 olması durumunda 82 bin 955 metrekareye çıkar" diye yazdı.

2. arazi belgesi ise Yenikent Çoğlu Köyü 1598 Ada 1 Parsel'e ait görünüyor. F tipi cezaevi yolu üzerinde yer alan arsanın mecvut emsal değeri 0.30. Arsa enine genişletilemeyeceği için yükseklik serbestliği tanınmış.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN TAYİN RİCASI

RedHack'in yayınladığı bir diğer belgede ise Yavuz'un iş bulma kurumu gibi çalıştığı ileri sürüldü. Yavuz'un, Kırıkkale Sulakyurt İlçesi'nde görev yapan Osman Kömürcü adlı polis memurunun Ankara merkeze tayininin yapılması için İçişleri Bakanlığı'ndan ricacı olduğu belirtildi. Yavuz, öğretmen tayinleri için ise eski Ankara il Milli Eğitim Müdürü Murat Bey Balta'dan ricacı olmuş. Redhack, Yavuz'un, "Mertcan Muratoğlu'nun puanı 347.630. Ümitköy Anadolu Lisesi'ne girmek istiyor. 22 kişilik kontenjan kalmış. Eryaman Toplu Konut ya da Elvankent Bilge Anadolu Lisesi'de olabilir" şeklindeki yazışmalarına yer verdi.

RedHack’in açıkladığı belgelerde Faik Yavuz’un Melih Gökçek’ten iki arsasının emsal değerini yükseltmesini talep ettiği iddia ediliyor.

BELGELERE BİLGİ NOTU EKLEDİLER

RedHack belgeleri yayınlarken konunun anlaşılması için Emsal Değer’in açıklamasını şöyle yapmış:

“Sizlerle paylaşacağımız 2 arazi tapusunu yorumlayabilmek için bu bilgilere ihtiyacınız olacağını düşünüyoruz.

Emsal değer, bir arazi üzerine inşa edilebilecek ve satılabilecek toplam kapalı alan miktarına direkt etki edecek katsayıdır. Yani aynı arazinin üzerine 5 m2 yerine 10 m2 inşaat yapmanıza izin veren katsayıdır. Bir imzanın nasıl kârı ikiye katladığını ve bu imzanın atılmasına vesile olanların nasıl kısa zamanda zengin olduğunun açıklamasıdır.

Diğer yandan arazinizi enine genişletemeyeceğiniz durumlarda, dikine inşaat yapabilmek için İkinci Arsa bilgilerinde yer alan “H = Serbest “ifadesi ise binanın yükseltilebilmesinde hiçbir mani olmadığını gösterir.”

TORPİL TALEPLERİ

RedHack, TOBB Başkan Vekili ve Ankara Ticaret Borsası başkanı Faik Yavuz tarafından iletilen tayin, atama ve torpil taleplerini de yayınladı.

“DİYARBAKIR USULÜ”

RedHack’in dile getirdiği iddialardan biri çok dikkat çekici. Faik Yavuz'un da yargılandığı Kurban Kesimleri ile ilgili davaya ait duruşma tutanağı da eklenmiş. İddia şöyle:

“İşte bu çok sayın Faik Yavuz teknik takibe yakalanıyor “Diyarbakır usulü yapak mı?“ diyerek… Biz REDHACK olarak hayvanı , hayvanlaşanı 5 km. öteden tanırız ama hayvancılığın hilelerini savcının iddianamesinden öğreniyoruz.

‘Diyarbakır usulü’ denilen şey, aynı hayvanı kantardan bir daha geçirerek çok hayvan kurban ediliyor gibi göstermekmiş.

Ve devam ediyor maceramız: “Kamera kayıtlarındaki tartım, kesim işlemlerinin her birinde “bu kayıtlar sizlere yapılan bağışların karşılığı olarak yapılan kesimlerdir“ denilerek aynı kurbanlık hem birden çok kez tartılıyor, hem 3 farklı yere satılıyor.

Şöyle söyleyelim: binlerce büyük ve küçükbaş hayvan yolsuzluğu söz konusu…

Durum ortaya çıkınca Faik Yavuz üşenmeyip Başbakan‘dan tam yardım isteyecekken dava açılıyor.

Faik Yavuz’un Allah, Kur’an ve diğer dini değerler üzerinden ettiği tüm yeminler kamera kayıtları ve dinlemeler üzerinden yalanlanıyor.

Dinlemeler konusunda AİHM kararlarını ve Türk Yargı sisteminin vermiş olduğu içtihat kararlarından (geçmiş yargılamalarda verilmiş hükümler) hareketle yapılan itirazları görünce Biz RedHACK olarak sormadan edemedik.

Gizli tanık ifadeleri, teknik takip bahanesiyle devrimci demokratların, aydınların, gazeteci ve sanatçıların, özgürlük mücadelesi verenlerin gündelik yaşamını cehenneme çevirmeye and içmiş olanların bu tespitler üzerinden nasıl hareket edeceğini merak ediyoruz.

Notere verilen rüşveti şöyle savunuyor Faik Yavuz : “Noteri bayramda ne güçlüklerle getirdik dolayısıyla kendisi ne kadar isterse vermek zorundaydık”

Ve Başbakan‘a yazdığı mektupta “hasseten (özellikle)“ belirtiyor :

“Ben resepsiyonda Sayın C.Başkanımızın türbanlı eşinin protokolde yer alması için çabaladım, hep yanınızda oldum”

Ayrıntılara ve belgelere buradan ulaşabilirsiniz:

http://redleaks.blogspot.com/

 

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2013, 15:17
YORUM EKLE