Pucca'ya 5 yıl 10 ay hapis cezası

Pucca'ya 5 yıl 10 ay hapis cezası

Sosyal medyada ‘Pucca’ adını kullanan Pınar Karagöz, ‘uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını özendirme’ suçundan yargılandığı davada, 5 yıl 10 ay hapis ve 66 bin 660 lira adli para cezasına çarptırıldı. Karagöz’le beraber ‘Buryy’ lakaplı şarkıcı Burak Aydoğduoğlu da yargılanıyor.

Davayı karara bağlayan mahkeme suçun sabit olduğunu belirterek, söz konusu yayının ulaştığı kişi sayısını da göze alarak sanık Karagöz’ü 7 yıl hapis cezasına çarptırdı. Sanığa verilen cezanın geleceği üzerindeki olumsuz etkilerini dikkate alan mahkeme, sanık Karagöz’e 5 yıl 10 ay hapis ve 3 bin 333 gün karşılığı 66 bin 660 lira adli para cezası verdi. Karagöz cezayı 24 eşit taksitte ödeyecek.

Sanık Pınar Karagöz’ün avukatı Ali Furkan Tatlı, müvekkilinin suç işleme kastı bulunmadığını savunarak, “Suçun oluşması için özendirme kastı gerekir. Hatta müvekkilimin tweetlerinde uyuşturucuya karşı olduğu da görülmektedir. İfade özgürlüğü kapsamında müvekkilimin kişisel hakları zedelenmektedir. Beraatini talep ederiz.” dedi.

Sanık Burak Aydoğduoğlu’nun avukatı Gülşen Orman Çakar da “Müvekkilim 11 yaşından beri rap müzik yapmaktadır ve musiki eseri sahipleri grubu meslek birliğine üyedir. Olayda uyuşturucuya teşvik ve özendirme yoktur. Beraatine karar verilmesini talep ediyoruz.” diye konuştu.

Mahkeme, sanık Burak Aydoğduoğlu hakkında ise İzmir 10. Asliye Ceza Mahkemesi’nde aynı eylem nedeniyle yargılama yapıldığı gerekçesiyle, sonradan açılan bu davanın reddine karar verdi. 

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER