Prof. Şengör: Kanuni Sultan Süleyman salağın tekiydi

Celal Şengör, Kanuni Sultan Süleyman için tartışma yaratabilecek ifadeler kullandı

Prof. Şengör: Kanuni Sultan Süleyman salağın tekiydi

İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi ve Avrasya Yerbilimleri Enstitüsü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Celal Şengör, dünyanın ilk atlası olarak bilinen el yazması kitabın tanıtım toplantısında, Kanuni Sultan Süleyman için tartışma yaratabilecek ifadeler kullandı.

Prof. Dr. Celal Şengör, “Piri Reis’in hayatındaki en büyük talihsizliği Kanuni Sultan Süleyman gibi bir salağın zamanında doğmuş olmasıdır” dedi.

'AMERİKA'YA FALAN GİTMİŞTİK'

CNN Türk'te yer alan habere göre Prof. Dr. Şengör, toplantı esnasında basın mensuplarının sorularını cevaplayan Şengör, şöyle konuştu:

 “Coğrafi kitaplara olan merakı müthiş. Coğrafya hastası bir sürü şeyi topluyor. Ben onu diyorum; Piri Reis’in hayatındaki en büyük talihsizliği Kanuni Sultan Süleyman gibi bir salağın zamanında doğmuş olmasıdır. Fatih zamanında Piri Reis olaydı inanır mısınız bugün bizim sömürge imparatorluğumuz vardı. Çok samimi söylüyorum bugün biz Amerika’ya falan gitmiştik”

Bunun üzerine toplantının moderatörlüğünü yapan gazeteci Fatih Altaylı da Şengör’ün konuşmasının ardından, “Tamam mı, yeter midir arkadaşlar? Celal Hoca’yı daha fazla konuşturmayalım da yarın internette hakkında olumsuz şeyler okumayalım” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2018, 20:08

YORUM EKLE
YORUMLAR
frmdr
frmdr - 3 yıl Önce

salakta ne demek dünyada görülmemiş bir manyak

SIRADAKİ HABER