Prof. Dr. Ali Fuat Kalyoncu: Hacettepe'yi rüyasında göremeyecek insanlar torpille akademisyen oldu

Prof. Dr. Ali Fuat Kalyoncu , 'Akademisyen olmayacak kişiler, adam yokluğundan hoca yapılıyor' dedi

Prof. Dr. Ali Fuat Kalyoncu: Hacettepe'yi rüyasında göremeyecek insanlar torpille akademisyen oldu

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Fuat Kalyoncu, son dönemde üniversiteye akademisyen alımında liyakat aranmadığını belirterek, “Seçilmeden atanan bizim rektörümüz, ülkemizin en önde gelen birkaç üniversitesinden biri olan üniversitemize 400-500 arasında akademisyen aldı. Bunların bir kısmının, kişisel olarak Hacettepe Üniversitesi'ni rüyasında bile göremeyecek kişiler olduğunu zannediyorum” dedi.

Konuyla ilgili Hürriyet yazarı Taha Akyol’a bir mektup yazan Ali Fuat Kalyoncu, “Muhtemelen diyeceğim artık, belirli bir cemaat veya torpil, akrabalık vs. ile alındılar. Ben 32 yıldır buradayım, böyle bir pervasızlık görmedim. Mahkemeler çalışmıyor, idari davalar aylarca sürüncemede kalıyor, bölümlerde selamsız sabahsız ayrı gruplar oluşuyor. Yani bilin ki üniversitelerin hali kötü. Ben size bunu Hacettepe Üniversitesi'nden yazıyorsam, diğerlerini varın siz düşünün” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2015, 18:29

YORUM EKLE
YORUMLAR
Prof. Dr. Yalçın Karakoca
Prof. Dr. Yalçın Karakoca - 6 yıl Önce

Prof.Dr.Fuat Kalyoncu akademisyen olamayacak insanların cemaat mensubu oldukları veya akrabalık ilişkilerinden dolayı Hacettepe Tıp Fakültesine Rektör Profesör Murat Tuncer Tarafından alındığını söylüyor. Benim tanıdığım Fuat Kalyoncu daha zeki bir adamdır . Böyle bir boşluğa adım atacağını hiç tahmin etmezdim. Nedenini ben biliyorum, Toraks Derneğine dönem başkanı oldu ve egosu tavan yaptı şu an kendisini gördüğü noktayı ben tahmin edebiliyorum. En azından Hacettepe Üniversite'si kurulduğundan beri öğretim üyesi olanların isim listesine baksaydı akrabalık ilişkilerinin Hacettepe için en fazla geçer akçe olduğunu rahatlıkla görecekti. En az akrabalık ikilisinin şimdiki rektör Döneminde olduğunu farkedebilirdi. Ayrıca kendisininde hangi akrabalık iliskisini kullanarak torpil yaptırdığını hacettepe li olupta bilmeyen varsa ben söyleyebilirim ; bölüm kurucusu Prof.Dr.İzzet Barış'ın oğlu ile mecburi hizmetten arkadaşlığını kullanarak bölüme torpille Sınavsız girmiştir. Aksi takdirde kendiside aslında Hacettepeyi ancak Rüyasında göreceklerden birisi olduğunun farkındadır. Prof .Dr. Murat Tuncer'in Hacettepenin kurucusu Prof. İhsan Doğramacıdan beri Hacettepenin gördüğü en başarılı rektör olduğunu kendiside çok iyi bilmektedir ancak bu kadar kin kusmasının sebebi Göğüs Hastalıkları Ana bilim başkanlığına kendisinin muayenehaneye öğleden sonra kaçmasına izin vermeyen, yasal süresi olan akşam 17 den sonra gitmesine izin veren , Prof Dr Izzet Barış tan sonra Bölümün en başarılı ana bilim başkanı olan Prof. Dr. Salih. Emri'ye olan kişisel husumetidir. Salih Emriye olan kişisel husumetinden dolayı 1991 de döçentliğini almış olan Salih Emri nin profesörlüğünü 2012 yılına kadar engellemiştir. Yani 5 yılda profesörlüğe yükselme Hakk'ını ancak 21 yılda alabilmiştir. Prof.Dr. Murat Tuncer , Salih Emri ve onun konumunda olup kadrosu verilmeyen öğretim Üyelerinin Kazanılmış haklarını kendilerine verdiği için Fuat Kalyoncu nun doğrudan hedefi olmuştur. Kendisi Hacettepede Prof Dr İzzet Barış, Prof Dr Mustafa Artvinli , Prof DrAltay Şahin'in Anabilim dalı Başkanlıkları Döneminde sabah 7 de bölüme gelerek bu üç Hocamıza dalkavukluk yaparak bilinçaltına girmek suretiyle anabilim dalının gölge Başkanlığı'nı yapmıştır. Bence Hacettepenin en iyi hekim ve öğretim Üyelerinden olan Salih Emri' yi herzaman kıskanmış ve bertaraf etmek için çalışmıştır. Çünkü kendisi hiçbir zaman Salih Emri kadar iyi bir hekim olamamıştır. Bütün bunları nereden biliyorum derseniz bende oradaydım ve 21. Eylül. 2013 yılında vefat ettiği ana kadar Prof. Dr. Izzet Barış'ın yanıbaşındaydım. Son 12 ayını benim kliniğimde hastanede geçirmiştir. Allah kendisine rahmet eylesin, özellikle Fuat Kalyoncu gibilerinin haketmeden Sınavsız olarak Hacettepe ye girmesine vesile olduğundan dolayı oluşan günahlarınıda affetsin.

SIRADAKİ HABER